YouTube TrueView Reklamları Neden Kullanmalısınız?

[içindekiler]

İnternetteki tüm insanların üçte biri.

Bu, şu anda platformda her gün 1 milyar saatten fazla video izleyen YouTube kullanıcılarının sayısıdır. Bir milyardan fazla kullanıcısı olan sosyal medyaya baktığınızda, YouTube Facebook’tan sonra ikinci sırada.

Günümüz pazarlama ortamında, YouTube’da reklam vermek her zamankinden daha önemlidir.

Aslında YouTube, markaları tanıtmak için en iyi video sitesidir. Geniş hedef kitle ve akıllı reklamcılık fırsatlarından yararlanın ve markanızı kısa sürede insanlara tanıtma yolunda olacaksınız.

Ve bu platform son yıllarda gelişirken (biraz daha fazla), gösterim oluşturmanın en etkili biçimlerinden biri “TrueView” olarak adlandırılıyor ve bunu bu makalede ele alacağız.

 

YouTube TrueView reklamı nedir?

YouTube TrueView

Markanızı YouTube’da pazarlarken ilgi uyandırmak ve insanların sunduklarınızla ilgilenmesini sağlamak önemlidir.

Ancak, yalnızca sonuçlar için ödeme yaparak YouTube video reklamcılık hedeflerinize ulaşmanın en iyi yolu nedir?

YouTube TrueView reklam biçimini girin.

TrueView-reklamları.jpg

YouTube TrueView, “yalnızca video reklamınızı görüntülediğinde ödeme yaparsınız” sözüne uygun olarak, en açık görüntüleyenleri markanızla buluşturur.

Bir YouTube araştırması, bir reklamı görenlerin izlemeye zorlananlara göre% 75 daha fazla etkileşime sahip olduğunu buldu.

TrueView reklamları, bir markanın reklamcılık hedefleri ile kitle etkileşimi arasındaki boşluğu kapatır, böylece bağlı tüketicilerinizle etkili bir şekilde etkileşim kurabilirsiniz.

 

TrueView reklam türleri

1.) Yayıniçi  TrueView

Yayın İçi TrueView

Yayın İçi TrueView reklamları, başka bir videonun öncesinde veya sırasında markalı bir reklam olarak görünebilir. Öncelikle YouTube’da veya Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki iş ortağı web sitelerinde barındırılan videolarda yayınlanır.

trueview-yayıniçi.png

Yayın İçi TrueView reklamı için nasıl faturalandırılırsınız?

OKUMALISIN  Kurumsal sosyal medya yönetimi nedir? Nasıl olur

True-View InStream reklamında, hangisi önce gelirse, yalnızca bir kullanıcı video reklamınızın 30 saniyesini (veya 30 saniyesini) görüntülediğinde veya videonuzla etkileşime girdiğinde ödeme yaparsınız.

5 saniye sonra, izleyiciler reklamı göz ardı etme seçeneğine sahiptir. Öyleyse, bir kuruş ücretlendirilmeyeceksiniz.

yayıniçi-trueview.png

Yayın İçi TrueView reklamları ne için kullanılır?

Dönüşüm hunisinin ana hedeflerini karşılayan marka bilinirliği kampanyaları.

Not: Video reklamınızın gösterilmesi için videonuz YouTube’a yüklenmelidir.

Google AdWords ile Yayın İçi reklamlar oluşturabilirsiniz.

 

2.) TrueView Erişim Reklamları

TrueView Erişim reklamları, Yayın İçi biçimiyle basit bir BGBM (gösterim başına maliyet) satın alma temelini birleştirir. Bu tür bir reklam, ana hedef kitlenize Daha başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. YouTube’un% 95 görünür ve% 95 duyulabilir ortamı sayesinde, hedef kitlenizin reklamlarınızı görebileceğinden ve duyabileceğinden emin olabilirsiniz.

Google’a göre, farkındalık reklamları farkındalık kampanyaları için en uygun olanıdır çünkü bu biçim, reklam hatırlanabilirliğini iyileştirir ve marka bilinirliği oluşturur.

TrueView Reach reklamlarını çalıştırmak için Marka bilinirliği ve hedef kitle’yi seçin.

 

3.)TrueView Stok Reklamları

TrueView for Action reklam kampanyaları (TrueView for Performance kampanyaları olarak da bilinir), reklamlarınıza harekete geçirici mesajlar, üstbilgi metni yer paylaşımları ve bir bitiş ekranı ekleyerek potansiyel müşterileri ve dönüşümleri artırmak için ayarlanır. video. Bu video kampanyası biçimi, izleyicileri iş ilanlarınızı görüntülemeye, bir posta listesine abone olmaya veya markanızı oluşturmak için istediğiniz herhangi bir işlemi yapmaya davet etmenize olanak tanır.

Daha da önemlisi, bu reklam biçimi, reklamverenlerin insanları bir web sitesine yönlendirmesine olanak tanır ve en iyi kampanyalar için doğrudan yanıt ve olası satış oluşturmak için kullanılır.

Not: TrueView for Action kampanyası oluşturmadan önce, dönüşüm izlemeyi kurmanız gerekir.

 

4.)TrueView video keşfi

OKUMALISIN  İşletmeler İçin En İyi 10 Sosyal Medya Yönetim Aracı

TrueView video algılama reklamları, bir izleyici platforma göz atarken YouTube’da keşfedilmesi amaçlanan video reklamlar olduğundan adlarına kadar yaşarlar.

Arama sonuçlarında ve YouTube izleme sayfalarında görüntülenen video algılama reklamları, markanızı onları rahatsız etmeden hedef kitlenize yaklaştırır.

Video Discovery reklamları, huninin ortasında hedeflerinizi daha iyi yakalamak istediğinizde en iyi seçenektir. Rapor istatistikleriniz, oluşturulan gösterimlerin, tıklamaların ve görüntülemelerin sayısını içerir.

 

TrueView Discovery reklamları nerede görünür?

1.)YOUTUBE ARAMA SAYFALARI:

YOUTUBE ARAMA SAYFALARI

Bu reklamlar, organik arama sonucu ile birlikte en iyi sonuçlar olarak gösterilir. Bir başlık, kanal adı, küçük resim ve video sayısı içerirler.

YouTube-arama.png

 

2.) YOUTUBE SAYFALARINI GÖRÜNTÜLEYİN:
İzleme sayfası, Video Discovery reklamlarını görüntülemek için son derece alakalı bir yöntemdir. Bu, ilgili video segmenti dahil olmak üzere farklı konumlarda ayrı bir video birimi olarak veya videonun içinde bir kaplama olarak görüntülenebilecekleri anlamına gelir.

 

3.)YOUTUBE MOBİL UYGULAMALARININ ANA SAYFASI:

YOUTUBE MOBİL UYGULAMALAR ANA SAYFASI:
Video keşif reklamları, iOS ve Android için YouTube uygulaması ana sayfasında da görünebilir.

 

4.)YOUTUBE MOBİL WEB’DE ARAYIN VE GÖRÜNTÜLEYİN:
Discovery reklamları, YouTube mobil arama ve oynatma sayfalarında da görünebilir. İleri teknoloji telefonlar söz konusu olduğunda, ilgili en iyi video alanında video olarak görüntülenirler.

TrueView reklamlarını neden denemelisiniz?

İzleyiciler ve reklamcılar için faydalı bir çözümdür. İzleyiciler, izlemek istedikleri videolarla etkileşim kurar ve bir reklamveren olarak, doğru kitleyle doğru zamanda ve doğru fiyatla bağlantı kurarsınız.
Videolarınız, reklam ağındaki diğer yayıncı sitelerinin yanı sıra YouTube’da herhangi bir yerde görüntülenebilir.
Uzunluk bir sorun değil. Teklifinizi mümkün olan en iyi şekilde sunmak için zaman ayırabilirsiniz. En iyi performans gösteren TrueView reklamlarından bazılarının çalışma süresi 3 dakikadan fazladır.
Sorun değiller. Görüntüleyenler, reklamınızı yalnızca sunduklarınızı merak ettiklerinde görürler.
TrueView reklamları, video reklamcılığını reklamverenler ve tüketiciler için daha güçlü hale getirir. TrueView reklamları, kullanıcılara görmek istediklerini seçme esnekliği vererek ve tüm reklamların müdahaleci olmamasını sağlayarak markalara video reklamcılığında yaratıcılıklarını göstermeleri için daha geniş bir yol sunar.

OKUMALISIN  Etkili Bir Yeniden Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Ayrıca YouTube, kullanıcıların ilgisini çekmek ve reklamverenlere daha iyi deneyimler sunmak için platformlarını sürekli olarak geliştiriyor. Son yıllarda YouTube, markaların kampanyalarının performansını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için birkaç güncelleme yaptı.

 

YouTube platformunda yapılan son değişiklikler:

YouTube, çerezleri ve pikselleri yalnızca sınırlı ölçüde kullanır
Artık YouTube, mobil cihazlarda YouTube görüntülemelerinin% 50’sinden fazlasına sahip olduğuna göre, YouTube, masaüstü bilgisayarlarda web’in daha iyi görüntülenmesini sağlamak için kullanılan çerezler ve pikseller gibi geleneksel izleme biçimlerinden uzaklaştı.

YouTube, Google müşterileriyle yazışmalar dahil olmak üzere, reklamları birden çok cihazda izlemek ve hedeflemek için daha doğru bir yol sundu.

Bu değişikliği uygulayarak, reklamverenler artık hedef kitlelerine daha alakalı içerik sunabilir.

 

Daha ayrıntılı bilgilere erişim daha da kolay
Dijital reklamverenler yanlış gösterimler ve güvenilmez raporlarla boğuşurken, Google, YouTube reklamlarının performansını daha şeffaf hale getirmek için Medya Derecelendirme Konseyi tarafından onaylanan satıcılarla ortaklık kurdu.

Bu, reklamverenlerin raporlama istatistiklerine görünürlük sağlayan bağımsız kampanya performansı incelemeleri yapabileceği anlamına gelir.

Kitleniz YouTube’da mı?
  • Ürününüzü veya hizmetinizi videoyla geliştirebilir misiniz?
  • Bütçeniz yeni bir strateji denemenize izin veriyor mu?
  • Tüm bu sorulara evet yanıtı verdiyseniz, mevcut YouTube stratejinizi YouTube TrueView reklam
  • kampanyalarını içerecek şekilde güncellemenin zamanı gelmiş olabilir.3

 

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız

Add Comment