Youtube Analiz Araçları Nelerdir Nasıl Kullanılır?

youtube analiz araçları

Youtube Analiz Araçları Tüm ayarlamaları yaptınız ve şimdi video içeriğinizin performansını analiz etme zamanı. Aşağıdakiler gibi bilgileri bulmanız gerekir: B. Hangi içerik sizin için işe yarar ve neyin ilgisini çekmez? İçeriğiniz kitle büyümesini nasıl etkiliyor? Videolarınızın durumunu izlemek ve iyileştirmek için YouTube video analiz araçlarını kullanabilirsiniz.

Tüm yanıtlar analitiktir .Youtube Analiz Araçları araçlarını kullanma hakkında bilmeniz gereken istatistiklere bir göz atın:

İlk olarak, görüntüleme oranını tüm açılardan görmek için birçok beğeni, beğenmeme ve görüntülenme gibi temel video ölçümlerini inceleyin. Bu ölçümler, hedef kitlenizin tercihleri ​​hakkında temel bilgiler sağlar. Hedef kitlenizi kolayca anlamanıza yardımcı olur. En çok görüntülenen videoların türlerinin ve ilgi alanlarının zaman içinde nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

Takipçilerinizin Youtube kanalınıza abone olmalarını ve videonuzu bir kez izlemelerini gerçekten istiyorsunuz. Dikkate alınması gereken bir sonraki kriter, takipçi sayısı ve bu sayının farklı zaman dilimlerinde nasıl değiştiğidir. Her videonun kitlenizi kanalınıza abone olmaya teşvik edip etmediğini kontrol edin ve sizin için en uygun video içeriği türlerini bulun.

Analiz edilecek üçüncü şey rakibinizdir. Rakibinizin sosyal hesaplarına bakmak size en güçlü bilgileri verecektir. Nerede olduğunuzu anlamak ve nişinizdeki en ilginç içeriği bulmak için kitle boyutunu kullanabilirsiniz. İçerik stratejinizi geliştirmek için tüm bu bilgileri kullanın.

 

YouTube  Analiz araçları

Aşağıda YouTube video analiz araçlarının bir listesi bulunmaktadır, YouTube video analizi, video kaydı, ses ve video oluşturma için faydalı araçlar.

YouTube Video Analiz Araçları

VidIQ

vidIQ Vision, Google Chrome için bir uzantıdır. Arama sonuçlarını, ilgili videoları, arama sorgularını ve önerilen videoları keşfetmek için videonuza anahtar kelimeler eklenir.

OKUMALISIN  Sosyal Medyayı Çalıştırmanın Yaygın Olarak Gözden Kaçan 8 Yolu

Rev.com

REV.com, ses ve videoyu metne dönüştürmenize, belgeleri çevirmenize ve altyazı ve transkript oluşturmanıza olanak tanıyan bir platformdur. YouTube ve diğer birçok hizmetle entegredir.

OBS.com

OBS, ücretsiz ve açık kaynaklı video kayıt ve canlı yayın yazılımıdır. Canlı yayına geçmeden önce sahneleri görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

TubeMasterPro.com

TubeMasterPro, YouTube’da ücretli reklamlar için bir reklam platformudur. Bu yazılım videonuz için konumlar arar. Yani bu platform, videoyu hedef kitlenin önüne koymanıza olanak tanır.

ScreenFlow (Mac)

ScreenFlow, Mac için video düzenleme yazılımıdır. Ekran görüntülerini, ekran kayıtlarını ve animasyonlu GIF’leri kaydedebilirsiniz. Ayrıca videonuzu düzenleyebilir, ilave resimler, metin, müzik, animasyonlar ve çeviriler ekleyebilirsiniz.

Camtasia

Camtasia, hepsi bir arada bir ekran kaydedici ve video düzenleyicidir. Metin, resim, sembol ve videoların animasyonuna izin verir. Sürükle ve bırak düzenleyiciyle, başlıkları, metinleri, müzikleri ve çevirileri kolayca ekleyebilirsiniz.

 

Trint

Trint konuşmaları metne çevirme konusunda uzmandır. İçeriğinizin SEO geliştirilmesinde de önemli bir rol oynayan arama verilerinde ses ve video içeriğinizi analiz etme ve genişletme potansiyeline sahiptir. Trint, doğru transkriptler (sesin videodan metne aktarımı) oluşturmak için dünyanın en iyi metinden sese algoritmalarını kullanır. Kullanımı kolay Trint editörü, orijinal ses ve videoya metin ekler, böylece transkriptinizi bulabilir, gözden geçirebilir ve gerekirse Trint düzenleyiciden çıkmadan düzeltebilirsiniz. Trint, İngilizce, Avrupa İspanyolcası, Avrupa Fransızcası, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Lehçe, Fince, Macarca, Felemenkçe, Danca ve İsveççe dil modellerini desteklemektedir.

PremiumBeat

videolar, filmler, uygulamalar, oyunlar ve TV şovları dahil olmak üzere yeni ve geleneksel multimedya projelerinde kullanılmak üzere özel yüksek kaliteli ses efektleri ve parçalar sunar.

Vidooly

Vidooly, tüm büyük video platformlarında hedef kitlenizin davranışını izlemenizi sağlayan bir video performans ölçüm aracıdır. Vidooly, izleyici ilgi alanları ve içerik eğilimleri gibi çeşitli konularda ayrıntılı analiz sağlar. Hedef kitlenizle bağlantı kurmak için daha iyi içerik oluşturmak için kullanabilirsiniz.

OKUMALISIN  TikTok'ta Nasıl Reklam Verilir

Cameleon Live

Cameleon Live  ile aynı anda Facebook ve Youtube’a canlı yayın yapabilirsiniz. Hatta canlı yayınınızı başlatabilir ve ağlarınızı anında açıp kapatabilirsiniz. Her türlü yapılandırma ve karmaşıklığa sahip iOS, macOS ve Windows cihazlarınızdan büyük sosyal ağlara ve RTMP medya sunucularına akış gerçekleştirebilirsiniz.
https://www.tubics.com/ gerçekten harika tarama aracı

Agorapulse

Agorapulse, kullanıcıların hesaplarını izlemelerine, kötü trolleri tespit etmelerine ve tüm yorumları okuyup yanıtlayabilmeleri ve önemli bir sohbeti asla kaçırmamaları için YouTube yorumlarını yönetmelerine olanak tanır.

SocialBlade

SocialBlade, çoğu profesyonel YouTuber tarafından kullanılan popüler bir istatistik izleyicidir.

Add Comment