White Hat Seo Nedir Teknikleri Nelerdir

White Hat Seo Nedir

 

White Hat SEO nedir?

White Hat SEO çalışmaları, güvenli bir şekilde yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarına atıfta bulunmaktadır. Başka bir deyişle, arama motorlarının kullanıcı tarafından belirlenen kurallara göre oluşturduğu tekniklerdir. Diğer bir deyişle, bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için etik çalışmaları kurallara göre ele alınmaktadır.

White Hat SEO çalışmaları, kısa vadeli sonuçlar almayı zorlaştıran çalışmalardır. Ancak, organik trafik çektiğinden, iyi bir ilerleme kaydeder ve belirli bir süre sonra arama motorlarının en üstünde olabilir. Bu şekilde gelirinizi kolayca artırabilirsiniz. Black Hat SEO çalışmaları, arama motoru ve ziyaretçileri yanlış yönlendiren ve kısa ömürlü olanlardır. Yararlı bir kaynak olarak kabul edilen bir web sitesi her zaman size fayda sağlayacaktır. Bu nedenle ülkemizdeki profesyonel web yöneticileri ve SEO uzmanları çalışmalarını arama motorları tarafından onaylanan teknikleri kullanarak gerçekleştirmektedir.

White Hat SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motorları tarafından kullanılan en popüler ve ödüllü SEO yöntemi beyaz şapkalı SEO’dur. White Hat SEO, en etkili ve uzun ömürlü SEO yöntemidir, bu nedenle herhangi bir web sitesinin bu teknikleri kullanmasını tavsiye ederim. Bu teknikler, kullanıcıya faydayı en üst düzeye çıkarabilir. Beyaz şapka SEO tekniklerini uygulamak ve başarıya ulaşmak çok zaman ve kalıcılık alabilir. Ancak sonuç olarak web siteniz daha fazla kar edecek ve kazancınız artacaktır.

Aşağıdakiler gibi soruların cevapları için makaleyi okumaya devam edebilirsiniz: B. Beyaz şapka SEO teknikleri nasıl kullanılır ve nelere dikkat edilmelidir. Beyaz şapka SEO ile ilgili merak ettiğiniz her şey, sizler için özel olarak hazırlanmış bu içerikte gerçekleştirilebilir. Bu teknikleri uygulayarak, web siteniz için doğal SEO çalışması yaparken organik ve gerçek trafiği artırabilirsiniz.

OKUMALISIN  Google My Business Nedir, Nasıl Kullanılır?

White Hat SEO teknikleri nelerdir?

White Hat’ın SEO teknikleri bilinen tüm optimizasyon çalışmalarını kapsar. Bildiğiniz bu kavramları kısaca açıklayalım.

1.)Anahtar kelimeler

Anahtar kelimeler, kullanıcıların arama motorlarına yazdığı kelimeler ve kelime öbekleridir. Anahtar kelime analizi, ele almanız gereken alanları belirlemenize yardımcı olur. Anahtar kelimeleri doğru kullanan içerik oluşturarak web sitenize istediğiniz trafiği alabilirsiniz.

2.)Meta etiketler

Meta etiketler, ziyaretçilere web siteniz hakkında ön bilgi sağlayan etiketlerdir. Bu etiketler, içeriğinizle alakalı ve münhasır olmalıdır. Belirttiğiniz anahtar kelimeler buraya girilmelidir. Meta etiketi siyah beyaz SEO çalışmalarında anlamını kaybetmiş olsa da, web siteniz için hala önemlidir.

3.)Başlık ve URL yapısı

Web sitenizin başlığı sayfa hakkında bilgi verir. Başlıklarınız doğru olmalı ve web sitenizin içeriğiyle alakalı olmalıdır. Web sitenizin URL yapısı da anlaşılabilir olmalıdır. Anahtar kelimeleri geçen başlık ve URL yapısı kullanıcı deneyimini artırır ve arama motorlarının aradığı bir özelliktir.

4.)Bozuk bağlantı kontrolü

Web sitenizdeki bazı bağlantılar bozuk olabilir. Bu durumda, botlar yanlış sayfaları fark ederse web siteniz Google gibi arama motorlarına yeniden yerleştirilir. Özel programlarla web sitenizdeki kopuk bağlantıları düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

5.)Görsel optimizasyon

Web sitenizdeki grafikler de belirli bir kalitede olmalıdır. Görsel etiketler ve açıklamalar içeriğinizle ilgiliyse, web sitenize gelen trafiği de hemen artırabilirsiniz. Arama motorları, yapılarına yeni bir şeyler ekleyen yüksek kaliteli görüntüleri ve görüntüleri sever. Tüm resimleriniz SEO kriterlerini karşılamalıdır.

6.)İçerik analizi

Web sitenizde her zaman kaliteli ve orijinal içerik bulunmalıdır. Diğer web sitelerinden kopyalanan veya döndürülen içerik, arama motorları tarafından negatif olarak sınıflandırılır. Bu nedenle, yüksek kaliteli içerik her zaman kullanıcıya aradıklarını sağlamalı ve ziyaretçilerin web sitesinde geçirdiği süreyi artırmalıdır. İçeriğinizin gerçekliğini doğrulamak ve web sitenize eklemek iyi bir fikirdir. İçeriğinizin de belirli bir uzunluğu olmalıdır. Çok kısa veya çok uzun makaleler SEO için bir sorun olabilir.

OKUMALISIN  Anahtar Kelime Yogunluğu Nedir Kaç Olmalıdır ?

7.)Web sitesi hızı

Web sitesi hızı da SEO çalışması bağlamında çok önemlidir. Kullanıcılar, web sitesini tıkladıklarında ve çok beklediklerinde web sitesinde zaman geçirmezler. Bu nedenle, web sitenizin hızlı bir şekilde açılabilmesi için içerik, resimler ve videolar buna göre oluşturulmalıdır. Web sitenizi yavaşlatın tüm ayrıntıları kaldırmalısınız.

8.)Mobil cihazlarla uyumlu web sitesi

Arama motorlarının son zamanlarda aradığı alanlardan biri de mobil uyumlu web sitesidir. Kullanıcı deneyimi bu alanı hedeflediğinden, mobil cihazlar tarafından desteklenmeyen web siteleri arama motorlarının biraz gerisindedir. Bu nedenle, web sitenizin mobil optimizasyonunu da tamamlamanız gerekir.

9.)Sosyal medya çalışmaları

Sosyal medya hesaplarınızı web sitenize ziyaretçi çekmek ve arama motorlarında öne çıkmak için de kullanabilirsiniz. Buradan sosyal medya çalışmaları ile insanları web sitenize çekebilirsiniz.

10.)Kalite çalışmaları ve geri bağlantıların ücretsiz kurtarılması

Backlink, bir web sitesinin ziyaretçileri çekmesi için en önemli işlerden biridir. Web siteleri, kaliteli ve ücretsiz olarak farklı web sitelerinden bağlantılar alışverişinde bulunmalıdır. Blog sayfalarından bağlantılar alarak web sitenize trafik de alabilirsiniz. Doğal içerikli web sitenize bağlantılar da alabilirsiniz. Beyaz şapka SEO işinizi çeşitli ortak çalışmalarla da yapabilirsiniz.

Ayrıca sitede bir bağlantı oluşturmanız gerekir. Web siteniz için sayfaları bağlamanız ve ziyaretçilerin web sitenizde zaman geçirdiğinden emin olmanız gerekir. Bu şekilde arama motorlarında daha iyi yerler bulabilirsiniz. Web sitenizi basit ve hassas bir tasarımla optimize edebilirsiniz.

diger makalelerime  ulaşmak için buraya  tıklayınız