Web Siteniz için Ücretsiz Trafik Kaynakları

Web siteniz için ücretsiz trafik kaynakları

Web siteniz için ücretsiz trafik kaynakları

Web sitenize veya çevrimiçi mağazanıza daha fazla ziyaretçi çekin gerekiyorsa ve ücretli kaynaklar için bir bütçeniz yoksa Endişelenmene gerek yok. İşte ücretsiz kullanmak için bazıları trafik kaynaklarının listesi.
trafik ücretsiz kaynak
Ücretli bir trafik kaynağı sağlayamayan yeni işletmeler veya küçük işletmeler, markalarını tanıtmak için ücretsiz kaynaklara yönelir. Ücretsiz trafik kaynakları paraya mal olmasa da, gerekli etkilere sahip olmaları gerekir.
Birçok ücretsiz trafik kaynağı vardır. Ancak, herkes onlara erişebildiğinden, onları farklı şekilde temsil etmeye çalışırlar.
Bugün, web sitenize daha fazla trafik çekmek için en iyi ücretsiz trafik kaynaklarını  inceleyeceğiz.
Makalenin sonunda, hangi kaynağın sizin için en uygun olduğunu keşfedeceksiniz.

1. Arama motorları (SEO)

Muhtemelen en iyi arama motoru optimizasyonu parçası sıralamasında yer olmasıdır. En büyük serbest trafik kaynağıdır.
Büyük ve rekabetçi bir anahtar kelime sıralamasının, web siteniz veya blogunuz üzerinde önemli bir etkisi vardır.
Ancak, en üstte olmak için çok çalışmalısınız.
İçeriğiniz, farklı arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmek için benzersiz ve yüksek kalitede olmalıdır.

2. E-posta pazarlaması

E-posta pazarlaması genellikle hedef kitlenin listesine e-posta gönderir. Bu, web sitenize ziyaretçi çekmenin en etkili yollarından biridir.
Trafiğe ihtiyacınız varsa, bir e-posta yazıp hedef müşteri listenize iletmeniz yeterlidir.

3. Sosyal ağlar

Bu süre zarfında, sosyal medya platformları tüm hayatımız oldu. Sosyal medya hesabınız, web sitenize mükemmel bir ücretsiz trafik kaynağı sağlar.
Önemli sayıda insan saatlerini her gün sosyal ağlarda geçiriyor. Blogunuz ücretsiz trafik gerektiriyorsa, burası başlamak için mükemmel bir yerdir.

4. Youtube

YouTube, web siteniz veya e-ticaret mağazanız için mükemmel bir ücretsiz trafik kaynağıdır. Bu, İnternet dünyasındaki en yaygın web sitelerinden biridir ve İnternet pazarlamacıları bunu sık sık kullanmaktadır.
Bir blog yazarıysanız, YouTube web sitenize mükemmel bir ücretsiz trafik kaynağı olabilir.
YouTube bir anlık Trafik kaynağı olmasa da her şey ücretsiz olarak pazarlayabileceğiniz harika bir platformdur.

5. Reddit Gönder

Reddit’te yayınlamak, blogunuza ücretsiz trafik almanın başka bir yoludur. Reddit, iyi kullanıldığında web sitesinde büyük miktarlarda ücretsiz trafik sağlayabilir. Platform, işinizi büyütmek için çeşitli bilgiler arayan ve paylaşan büyük bir topluluktan oluşur.
6. Quora’ya gönder
Reddit gibi, Quora da insanların çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulunduğu ve aradığı bir soru-cevap platformudur. Platformdaki herkesin başkalarına değer katmaya katkıda bulunduğu bir topluluktur.
Örneğin, Google’a bir soru gönderirseniz, Quora yayınları muhtemelen ilk sayfada görünecektir. Topluluğa katılın ve web sitenize gelen trafiği artırmak için bu harika topluluğu kullanın.

7. Forum pazarlamasının kullanımı.
Bugün çoğu insan YouTube ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında zaman geçirirken, forumlar hala etkili bir trafik yöntemidir. Forum pazarlama, markanıza sunduğunuz şeylerle ilgili forumlarınızı herhangi bir şekilde pazarlama sürecidir.
Örneğin, kamp malzemeleri satıyorsanız, açık hava etkinliklerine odaklanan toplulukları aramalısınız.
Yayınınızın sonunda, ilgilenen kişilerin içeriğini izlemek için tıklayabilecekleri bir bağlantı bırakabilirsiniz.

8. Sosyal yer imi
Sosyal Yer İşareti’nde içeriğinizi sosyal yer imi web sitelerinde paylaşın. Digg dahil olmak üzere farklı web sitesi türleri vardır. Örneğin pinterest, slashdot.
Bu yöntem, geri bağlantıların geliştirilmesi yoluyla içeriğinizi paylaşmak ve web sitenize trafik çekmek için mükemmel bir yol olabilir.

9. E-kitap
E-kitap sadece bir akıl ve zaman meselesidir. İyi ve değerli içerik üretebiliyorsanız, e-kitap blogunuza trafik çekmek için akıllı bir yoldur. Bir e-kitap yazmak size hiçbir maliyeti yoktur, ancak doğru yapmak web sitenizin ihtiyaçlarına uzun vadeli bir çözüm olabilir.

10. Yeniden yönlendirilen siteler
Bu yöntem iyi bir ücretsiz trafik kaynağı sunar, ancak oraya ulaşmak için çok fazla iş yapmanız gerekir. Ziyaretçilerin web sitenize erişebilmesi için içeriğiniz çok değerli ve yüksek kalitede olmalıdır.
Kullanıcıların bloglarında sizinle ilgili konuşmasını istiyorsanız, içeriğinizin iyi kalitede olduğundan emin olun.
Serbest trafik Kaynaklarının etkili olduğunu düşünüyor musunuz? lütfen Lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın ve yorumlarınızı bize bildirin.

Diğer makalelerimi okumak içinburaya tıklayın.

OKUMALISIN  Sosyal Medya Uzmanı Kimdir? Ne iş Yapar?