Sosyal Medyayı Çalıştırmanın Yaygın Olarak Gözden Kaçan 8 Yolu

Sosyal Medyayı  Çalıştırma

Sosyal medyadan en iyi şekilde yararlanıyor musunuz?

Sizin ve şirketinizin sosyal medyayı kullandığını varsayıyoruz. Muhtemelen Facebook, Twitter, Instagram ve Google Plus hesaplarınız vardır. Belki günlük olarak tüm hesaplarınıza içerik gönderiyorsunuz. Ama bunlardan en iyi şekilde yararlanıyor ve faydalarını görüyor musunuz?

Sosyal medyanın işinize yaramasını sağlamak için yaygın olarak gözden kaçan aşağıdaki sekiz yönteme bir göz atın.

Platformları akıllıca seçin

Mevcut birkaç sosyal medya platformu varken, her biri için bir hesaba sahip olmak gerekli değildir. Bunun yerine, seçeneklerinizi düşünün ve tanıtmak istediğiniz marka için en mantıklı olanları seçin.

Örneğin, Pinterest ve Instagram, sanat eserlerini tanıtırken çok önemlidir. Ancak, BT hizmetlerini tanıtıyorsanız, Twitter veya Facebook kullanmak daha iyidir. Birden çok hesap yerine birden çok hesaba odaklanırsanız, içeriğinizi okuyucularınız için güncel ve güncel tutmak için düzenli olarak gönderi paylaşmanız daha olasıdır.

Grafik kullanın

Araştırmalar, görüntülerin duyguları çektiğini gösteriyor. Duygu neden önemlidir? Duygular, insanların dikkatini bir işletmeye diğerinden daha fazla çektiğinden, işinizi daha iyi tanıtmak için duyguları kullanabilirsiniz.

Duygusal bir bağ kurduğunuzda, izleyicilerin içeriğinizin geri kalanını sindirme veya satmak istediğiniz ürünleri satın alma olasılıkları daha yüksektir. Okuyucularınızı motive etmek ve sosyal medya sonuçlarınızın artmasını izlemek için grafikler, resimler ve videolar kullanın.

Etkili başlıklar oluşturun

İnsanlar bir mesaja tıklamadan önce dikkatlerini çekmeniz gerekir. Onların dikkatini nasıl çekiyorsun? Etkili başlıklar yazmaya çalışın. Başlıklar okuyucularınızın dikkatini çekmelidir. Bir soru sorun, güçlü bir açıklama yapın veya konunuzu ikna edici bir şekilde ifade edin.

Ayrıca okuyucuların ne bulacaklarını bilmeleri için yeterli bilgi sağlamalısınız. Başlığınız “Seni özledim” ise, okuyucular neden bahsettiğinizi anlıyor mu? Bunun yerine, başlığınızı ekleyin, “Sizi Eksik: Google Arama Sonuçlarınızı İyileştirmenin 5 Yolu”. Web sitenizdeki arama sıralamasını iyileştirmek isteyen tüm okuyucuları çekin.

OKUMALISIN  TikTok'ta Nasıl Reklam Verilir

Çok satma

Sosyal medya, işinizi büyütmek ve markanızı göstermek için harika bir araçtır. Ancak, çok fazla satış birçok insanı rahatsız ediyor. Amacınız markanızı tanıtmak veya satmaksa, ürünlerinizi geliştirmeye devam etmek ve hedef kitlenizi aşmak isteyebilirsiniz. Bunun yerine, uzun vadede daha fazla müşteri ve izleyici çekmek için müşterilerinizin değer verdiği ve ürünlerinizle ve hizmetlerinizle nadiren karışan tavsiyeler veya bilgiler sağlamaya odaklanın.

Herhangi bir platform için özel içerik geliştirin

Birey olarak, tüm sosyal medya web sitelerinizde aynı gönderiyi veya yorumu paylaşmaktan kaçınabilirsiniz. Ancak, bir işletme sahibi olarak bu uygulama çalışmayacaktır.

Bir işletme sahibi olarak üretken olmak ve sosyal medya takipçilerinin güvenini ve sadakatini kazanmak için tüm hesaplarınıza platforma özel içerik göndermelisiniz. Farklı içerik türleri oluşturarak, okuyucuların sıkılmasını engeller ve tüm sosyal medya platformlarında iş varlığınız aracılığıyla bağlantı kurmaya teşvik edersiniz.

Kişiliğini göster

Rakiplerinizden nasıl sıyrılıyorsunuz? Kişiliğinizi gösterirler. Ne sattığınız veya hangi hizmetleri sunduğunuz önemli değil, ayrımınız kim olduğunuza bağlıdır. Gönderileriniz fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve duygularınızı yansıtmalıdır.

Tüm bu teknikler tüketicilere kim olduğunuzu ve markanızın arkasında ne olduğunu gösterir. Okuyuculara sizinle bağlantı kurmaları için daha fazla fırsat sunarlar. Yine, duygular inanılmaz derecede güçlüdür ve okuyucular sizi tanıdıklarını ve sizinle ilişki kurduklarını hissederlerse, sizden ürün satın alma veya hizmet için size geri dönme olasılıkları daha yüksektir.

 

Eski mesajları göndermeyin

Kimse eski haberleri duymak istemez. Aslında, izleyicileriniz arkadaşlarına “Duydunuz mu …?” Diye soracaktır. Söyleyecek kişi olmak istiyorsun. Ne yayınlayacağınıza karar verirken yeni bilgileri veya eski bir şeyin yeni sürümünü en iyi şekilde paylaşın. Okuyuculara paylaşacakları yeni bir şeyler sunun. Sadece dünün haberlerini paylaşmayın.

Soru

Sosyal medya etkileşimlidir ve bu etkileşim, insanların sosyal medyayı bu kadar çok kullanmasının nedenlerinden biridir. Sosyal medyayı ticari amaçla kullanırken, bunu aklınızda tutmanız ve müşterilerinizle etkileşim kurmanın yollarını bulmanız gerekir. Bu etkileşimi oluşturmanın harika bir yolu, gönderilerinizin altına sorular eklemek veya gönderilerinizle ilgili soruları tweetlemektir. İzleyicilerinizi onlarla bir ilişki kurmak için sohbet etmeye ve düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşmaya davet edin.

OKUMALISIN  Sosyal Medya Uzmanı Kimdir? Ne iş Yapar?

İşletmenizi tanıtmak için sosyal medyayı kullanmak iyi bir fikirdir. Sosyal medyanın işinize yaraması ve ticari avantajlarınızı kaçırmaması için reklam planlarınıza gözden kaçan sekiz yolu dahil ettiğinizden emin olun.

Add Comment