En Popüler Sosyal Medya imleme Siteleri 2021

Sosyal Medya imleme siteleri neler?

Sosyal medya imleme  web sitelerini kullanarak, bağlantılı sırayla Google sıralamalarının en üstüne ulaşmak mümkündür. Google web yöneticisi yönergelerine uyulursa, herhangi bir sorun yaşamazsınız. Web tasarım firması Ostim sayesinde web sitenizi ilk sayfaya taşıyan tüm çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Ülkemizde halkla ilişkiler notu yüksek, tanınmış web sitelerinden yararlanmak mümkündür.

1.) reddit.

reddit

Önerdiğim web sitelerine geldiğimizde, yabancı bir web sitesi olan Reddit önce gelir. Muhtemelen Reddit hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuzdur. Reddit’e kaydolduktan sonra, dilinizi Türkçe’ye çevirip “Yeni bağlantı gönder” veya “Yeni gönderi gönder”, bağlantınız veya Gönderi ekle düğmesini tıklayarak makalenizin dizinden normalden çok daha hızlı olacağını göreceksiniz.

2.) digg.

digg

Digg, Google gibi bir arama motoru için çok yararlı bir web sitesi çünkü çok fazla içerik barındırıyor.

3.) folkd

folkd

Web sitenizi veya gerekli yer imi web sitelerinde herhangi bir konuyu yayınlama ve arşivleme, web sitenize otorite ve SEO üzerinde yetki verir.

 4.) Scoop.it

scoop-it

Bu web sitesi yer imi görevleri için gerçekten özeldir. Size kendi avantajları ile ücretsiz ve ücretli hizmet seçenekleri sunar.

Birey veya kuruluş olmanıza bakılmaksızın, bu web sitesi size her iki seçeneği de sunar.

İçeriği seçmek ve içerik pazarlamasını otomatikleştirmek için bu web sitesini kullanabilirsiniz. Scoop.it profesyonel ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için seçenekler sunar.

Bu, 1 milyondan fazla kullanıcının güvendiği en iyi sosyal yer imi sitelerinden biridir.

5.) Pinterest

pinterest

fotoğraf paylaşarak bağlanabileceğimiz en popüler platform olduğunu söyleyebiliriz. Aslında biz Google değiliz. Alexa oranı oldukça iyi, pagerank puanı mükemmel. Hem profilinizden hem de eklediğiniz resimlerden geri bağlantı alabilirsiniz. Önemli olan, sabitlediğiniz görüntülerin açıklamasında, sektörünüzle ilgili Hastag’ı kullanmanızdır. Bu şekilde, etkileşim artar ve faydaları daha da artar.

OKUMALISIN  Google Search Console Nedir, Nasıl Kullanılır

6.) Plurk

plurk

Plurk, belki Plurk’unuz blog yazılarınızı görecek! Değilse, bir geri bağlantı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Türkçe uyumludur ve tasarımı çok popülerdir (ne anlama geliyor?

7.) Quora

quora

quora oluşturabileceğiniz başka bir platform. Sadece diğer sağlayıcılar gibi değil. Kolayca yiyebilirsiniz. Bir hesap açmayın ve bağlantınızı eklemeye çalışın. İlk olarak, hesabınızı ve blogunuzu oluşturun. Birkaç gün sonra içerik eklemeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde, ilk izlenimden kurtulabilir ve daha sonra paylaşabilirsiniz.

8.) Facebook

Facebook

Web sitelerimiz, kişisel sayfalarımız için Facebook sayfalarımız var mı? Aksi takdirde, hemen yükleyin ve arkadaşlarınızı davet edin. Takipçilerinizin sayısını artırdıktan sonra, bunları sosyal ağda paylaşabilir ve paylaşabilirsiniz. Twitter’da olduğu gibi, bu Google’ın gözünde çok değerli bir konumdur. Web sitenizdeki trafik çok değerlidir. Bunun, kelime tabanlı reklamcılık üzerinde ciddi bir etkisi olduğu bulunmuştur.

Slashdot

Slashdot çok basit bir sosyal yer imi sitesidir. Her 10 dakikada bir tek bir sayı yayınlayabilirsiniz ve Türkçe karakter sınırı vardır.

10.) Diigo

Diigo

7 milyondan fazla kullanıcı web sitesini çok seviyor ve bu platformun güvenilirliğini gösteriyor.

Bu, özellikle bir bilgi paylaşım topluluğu için tasarlanmış SEO amaçlı en iyi sosyal yer imi sitelerinden biridir. Bu platformdaki herhangi bir web sitesini İnternet üzerinden paylaşabilir ve kaydedebilirsiniz. Kullanıcılar bu yer işaretinde kullanılan anahtar kelimeleri ve etiketleri kullanarak erişebilirler.

Bu platform öğrencileri, araştırmacıları, eğitimcileri vb. Hedeflemektedir. Birçok kişi tarafından sevilir. Bu platform size içeriğinizi paylaşma ve kaydetme fırsatı verir.

11.) Youtube

youtube

Videoları paylaşarak ve kanallar oluşturarak dış kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Bağlantılarınızı, eklediğiniz videoların açıklama bölümüne ve oluşturduğunuz profile bağlantılar ekleyen bölüme ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz videoların sektörünüzle ilgili konular içermesi çok önemlidir.

12.) Tumburl

Tumburl

Tumblr, gençler ve genç yetişkinler tarafından yaygın olarak kullanılan son derece popüler bir sosyal blog platformudur. içeriği paylaşmakla bilinir. Kullanıcılar, blog temasını özelleştirebilir, panodaki içeriği diğer kullanıcılara göstermek için çeşitli türlerde içerikte blog yayınları oluşturabilir, izleyebilir ve takip edebilir. Mesajları yeniden yazmak ve beğenmek popüler bir etkileşim yoludur.

OKUMALISIN  Black Hat SEO Nedir? Nasıl yapılır

13.) Medium

Medium

Belki de okuyucular ve yazarlar için en iyi sosyal ağdır. Tumblr benzeri bir blog platformu gibi, ancak orada paylaşılan içeriği vurgulamak için çok az görünümü var. Kullanıcılar kendi hikayelerini yayınlayabilir ve hikayelerini yedeklemek için fotoğraf, video ve GIF kullanarak istedikleri şekilde biçimlendirebilirler. Tüm içeriği, beğendikleri hikayeler öneren kullanıcı toplulukları takip eder. Bu, onları takip eden kullanıcı yayınlarında gösterilir. Kullanıcılar ayrıca ilgi alanlarıyla alakalı içeriğe abone olmak için etiketleri tek tek izleyebilir.

14.) Linkedin

Linkedin

LinkedIn profesyoneller için bir sosyal ağdır. Kariyerlerini ilerletmek için bağlantı kurması gereken herkes LinkedIn’de olmalıdır. Profiller çok detaylı CV’lere benziyor, s. Örn: İş deneyimi, eğitim, gönüllülük, sertifikalar, ödüller ve işle ilgili diğer bilgilerin bölümleri. Kullanıcılar diğer profesyonellerle bağlantı kurarak, grup tartışmalarıyla etkileşime girerek, boş pozisyonlar göndererek, iş başvurusu yaparak, LinkedIn’in nabzını göndererek ve daha fazlasını yaparak kendilerini ve çalışmalarını tanıtabilirler.

 

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya  tıklayınız