SEO Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerinin organik arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak ve daha fazla trafik elde etmek için yaptığı tüm pazarlama çabasıdır.

 

SEO nerede yapılır Başlamalı mıyım?

Google, Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorları, bir kullanıcı bir arama yaptığında bu sorguyla eşleşen web sitelerinin bir listesini sağlar. Bu önerilen listelere arama sonuçları denir.

 

SEO’da ne yapıyoruz?

SEO çalışmaları genellikle site içi SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılır. Site içi SEO, web sitenizin tasarımını ve yazılımını ve zaten sahip olduğunuz içeriğin kapsamlı araştırmasını içerir. Site dışı SEO ise linkler ve görseller, sosyal medya, forumlar ve bloglar gibi çeşitli kaynaklar aracılığıyla ziyaretçileri web sitesine yönlendirerek web sitenizin marka bilinirliğini ve kalitesini artırmak için kullanılır.

 

İçerik optimizasyonu

Mevcut web sitenizin içeriği arama motorları ile uyumlu hale getirilir. Web sitenize ziyaretçi çekecek kelimeler belirlenir ve sayfanız için yeni içerik oluşturulur. Bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, gerekli güncellemeleri yapacağız.

 

Harici SEO çalışmaları

Harici web sitesi optimizasyonu, web sitenizin görünümünü etkileyebilecek ve arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını etkileyebilecek optimizasyon çalışmalarını içerir. Web sitenizin arama motorları nezdinde değerini artırmak için çeşitli web sitelerinden web sitenize bağlantılar, makale / haber makalelerinde, sosyal medyada ve ilgili incelemelerde bahsedenler oluşturulur.

Ölçüm, izleme ve raporlama

SEO çalışmasının tüm aşamalarında web sitenizin ziyaretçi trafiği ve görünürlüğü günlük olarak izlenir. İyileştirme çalışmaları, sınıflandırma değişikliklerini incelemeye devam edecek. Çalışmalar, trafik ve dönüşüm sağlamak için detaylı olarak güncellenir ve raporlanır.

Proje süreci

Mobitek pazarlama grubu olarak en büyük önceliğimiz markanızı ve hedeflerinizi doğru bir şekilde tanımlamaktır.