Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu  dostu içerik nedir?

seo uyumlu içerik

SEO dostu içeriğe dalmadan önce SEO hakkında konuşmamız gerekiyor. SEO İnternet kullanıcılarını arayın motorlarındaki arama sonuçlarını listelemek temel amacı olan çalışmaların genel adıdır. SEO’nun amacı; Web sitesinin içeriğinin Google’da görüntülenmesini sağlamak için.

SEO Uyumlu  içerik; Bu, belirli anahtar kelimeleri kullanan, bilgi içeren, faydalar ve yaratıcılık sunan web sitesinin içeriğidir. SEO dostu içeriğin amacı, bir web sitesi gönderisinin arama sonuçlarının en üstüne çıkmasını sağlamaktır.

İnternet kullanıcısı olarak, sorduğunuz şeyi araştırırken ihtiyacınız olan bilgiyi net bir şekilde elde edebiliyor musunuz? Google’da oluşturduğumuz arama sonuçlarında esas olarak eksik bilgi içeren makaleleri hedefliyoruz. Çoğu içerik yazarı, Google’da ilk sırada yer almak için anahtar kelimeler kullanır, o kadar sık ​​ki okuma deneyimi göz ardı edilir. Anlamsal bir anlatımdan uzak içerik, kullanıcıların web sitesinde geçirdikleri zamanı kısaltmakta ve bu da uzun vadede olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

SEO Uyumlu  makaleyi nasıl yazabilirim?

seo uyumlu makale

Kullanıcı trafiğini artırmak ve arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yüksek kaliteli içerik oluşturmak sizin için çok önemlidir. Kaliteli makaleler kullanıcıları çeker ve onları mutlu eder. Arama motoru optimizasyonu için kullanıcı memnuniyeti ve memnuniyeti de çok önemli olduğu için SEO dostu bir yazı yazarak her yönden kazanabilirsiniz.

SEO makalesi çok yanlış anlaşılmış bir tanımdır. Genel olarak, anahtar kelimeleri kalın olan 300’den fazla kelimeden oluşan makaleler SEO makalelerinin gözünden görülür. Bu hata nedeniyle birçok web sitesi önemsiz makalelere dönüştürülmüştür.

SEO makaleleri, son kullanıcı için faydalı olan ve kaliteli okunan içerikler içermelidir. Yalnızca içerik için yazılan makaleler web sitenizin Google’da ilerlemesini sağlayabilir. Zamanla, son kullanıcının bu makaleleri okumadan sitenizden hızla ayrılması, yarardan çok zarar verebilir.

OKUMALISIN  Google Tag Manager Nedir? Nasıl Kurulur?

Google, yeni içeriği son kullanıcıya gösterir ve beğenip beğenmediklerini test eder. Web sitemize yeni ve düzenli içerik girdiğimizde web sitemizin ziyaretçi sayısının artmasının nedeni budur. Ancak, bu düşük kaliteli içeriği saklar ve yalnızca 300 kelimeyle ilgilenirseniz, Google sonunda makalelerinizi alt sıralara taşıyacaktır.

SEO makaleleri yazmak istiyorsanız, aşağıdaki kuralları göz ardı etmeden makale yazmayı deneyin.

Konunuzla ilgili en iyi makaleleri okuyarak neden en üstte olduklarını anlamaya çalışın.

 • Başlık kısmı en önemli kısımdır. 70 karakterden fazla olmadığından emin olun.
 • Anahtar kelimeyi başlıkta ilettiğinizden emin olun. Mümkünse, başından bahsedin.
 • Başlığımızın bir arama motoru terimi veya bir soruna cevap olduğundan emin olalım.
 • Anahtar kelimemizi makalenin ilk cümlesinde başlığımızda geçirmeye özen gösterelim.
 • Yazdığınız SEO makalelerinin en üst sıradaki içerikten daha akıcı ve kullanıcı dostu olduğundan emin olun.
 • Birinin okumasına gerçekten yardımcı olduğundan emin olun.
 • Makalenizde birkaç farklı web sitesini birbirine bağlayarak arama motorlarına içeriğinizin başvurduğunuz kalitede olduğunu gösterin. Nihai bağlantılar, devlet web siteleri oldukları sürece çok kullanışlıdır.
 • Anahtar kelimelerinizi makale içerisinde uygun sayıda geçirirseniz, makaleyi anahtar kelime çöpüne çevirmeyin. Her 100 kelime için 2’den fazla anahtar kelime kullanmayın.
 • Makalenizi kelime sayısıyla sınırlamayın. Konunuz 150 kelimelik bir konu ise, akıcı ve kaliteli bir şekilde 150 kelime yazın.
 • Makalenizi okuyan kişinin sıkılmadan ve hatta okumak bile istemeden sonuna kadar okuduğundan emin olun.
 • 300 kelimeden fazla uzun makalelerin iç kısımlarında alt başlıklar kullanalım. Anahtar kelimemizi bu başlıklarda geçirelim.

Diğer Makalelerime ulaşmak  için buraya tıklayınız

Add Comment