Seo Nedir Nasıl yapılır?

Seo Nedir Nasıl yapılır

[]

Seo Nedir?

Seo” nun ilk sayfaya ulaştığı ve Google dahil olmak üzere Yandex, Bing gibi tüm arama motorları haline gelen kelimelerle yükseldiği söyleniyor. Bu çalışmaya bağlı olarak, ilgili sektörde yer kaplamak için tüm dijital reklam önlemleri uygulanmaktadır. SEO İngilizce, Türkçe Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve arama motoru optimizasyonu terimini kısaltır.

Bu dijital pazarlama ugraşların  sonucu olarak, marka , potansiyel ve müşteri sayısı artmaktadır. Kısacası, ürün ve hizmet satışları olumlu yönde etkilenmektedir. Şirketin büyümesi, satışlardaki artış, marka bilinirliği ve fiziksel gelişimdeki artışın doğrudan SEO çalışmasıyla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Bu makaleyi okuduysanız, dijital pazarlama ajansı ile çalışmaya başlamadan önce çalışma aşamalarını kolayca öğrenebilirsiniz. Bunlar, örneğin,SEO, içeriklerin kalitesini belirleyen, kodlama yapısı, Google yönergelerine uygunluk, yüksek kaliteli backlink kurtarma, sosyal medya çalışmaları, içerik uyumluluğu ve SEO ile site kodlarının yanı sıra  SEOya  göre olumlu değişiklikler.

 

Seo Ne işe yarar?

Başlamak istediğiniz bir iş var. Bu İş için sermayeniz var. Harika bir fikrin var ve nasıl Çalışmayı planlıyorsun. Ama pazarlamalısınız. zengin olacağınızdan, kâr edeceğinizden ve çabalarınızın boşa gitmeyeceğinden daha emin olmalısınız.

İşte SEO geliyor. Bugün, çoğu şirket daha geniş bir SEO pazarına ulaşır kullanır.

Kabul edelim, SEO bugün iş dünyasını ele geçirdi ve Finans ve İş’in başarısında önemli bir rol oynamaktadır. ya küçük veya büyük bir şirket kurmak istiyorsanız bakılmaksızın, hedef pazarınıza ulaşmanızı sağlamak için bazı kanıtlanmış SEO tekniklerini kullanmak çok yararlıdır.

SEO çalışmalarının artık televizyon ve basılı reklam gibi geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha etkilidir Fotoğrafta. Ancak, SEO sihir değildir da bilmelisiniz. SEO, işiniz için birçok fırsat sağlamak için kullanılır. Gerisi yine size kalmış.

 

SEO NEDEN ÖNEMLİ?

SEO çalışması, dijital dünyadaki en etkili popülerlik araçlarından biridir. SEO neden önemlidir? Web sitelerinin serbest organik trafiği çekmede yararlı olduğu söylenebilir. Google aramasını takip etmek için en önemli görev SEO’dur.

Arama motorları tarafından henüz tanınmayan yeni oluşturulmuş bir web sitesi için SEO çalışması adım adım yapılır. Web sitesinin orijinal içeriğe sahip olması ve indeksleme için yüksek kaliteli grafiklerle dekore edilmesi önemlidir.

Web sitesi herhangi bir akıllı cihazdan kolayca kullanılabilmesi için mobil optimizasyon da sağlanmıştır. Ayrıca, web sitesinin SEO ayarlarını yapmak web sitesinin görünürlüğünü artıran faktörlerden biridir. Yüksek okunabilirlik ve kendi içinde tutarlı bir metin oluşturulması, sitenin izlenebilirliğini artırır. Grafiklerin yüksek kalitesi önemli bir kriterdir, ancak orijinalliğini de yasaklamak için önemlidir.

SEO Ne ne içindir?

Dijital pazarlama tekniklerinde önemli bir rol oynayan SEO, bir web sitesinin arama motorlarındaki konumunu iyileştirmek için arama motoru kalite yönergelerine uygun olarak uygulanan bir dizi teknik ve stratejik çalışmadır. Araştırma, site ziyaretçilerine benzersiz bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve sunmak için. Kalite ve miktar açısından web sitesine organik trafiği iyileştirir.

İngilizce’de Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin kısaltılmasından oluşan dijital pazarlama terimidir ve Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. “SEO nedir?” Sorunun en yaygın yanıtı, belirli kelimelerin ve anahtar kelime gruplarının arama motoru sonuçlarında bir web sitesi oluşturmak ve ziyaretçi performansını artırmak için attığı adımlarla ilgilidir.

Geçmişte bu alanda eğitim almış olsun ya da olmasın herkes internetin gelişiyle birlikte önem kazanan SEO çalışmaları yapmıştı. SEO adı altında çalışmak bile, kullanıcılarına sunduğu kalite, güvenlik ve değer ne olursa olsun, bir web sitesinin arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için fazla çaba harcamadan sonuç verebilir.

Ziyaret ettikleri platformlarda aradıkları bilgilere ulaşamayan web sitesi kullanıcıları, sadece arama motorlarında oluşturulan düşük kaliteli içerik, ziyaretçilerin kimlik ve finansal bilgilerini çalmak için açılan kötü niyetli web siteleri, kullanıcılar için olumsuz deneyimler oluşturan durumlar. Kullanıcılar, iki kalite arama motoru listesi için öğeler ve SEO çalışmaları yön değiştirdi.

Arama motoru algoritmalarının gelişmesi, internetin mobil cihazlarda yaygınlaşması, tüm sektörlerde dijital rekabetin artması ve kullanıcıya faydalı olma fikrinin önemi ile birlikte SEO çalışmaları da radikal yoldan gelişmiştir. . Arama motorlarında listelenip reklamının yapılabilmesi için artık oyunun kuralına göre oynanması ve site ziyaretçilerine değer katması gerekiyor.

Güncel teorik ve teknik bilgiye sahip, dijital pazarlama stratejilerine aşina olan ve bu stratejileri uygulayabilen bir SEO uzmanı ile çalışarak veya deneyimli SEO ajanslarından profesyonel destek alarak kişisel web sitenizi veya web sitenizi güçlendirebilirsiniz. şirketin. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) dijital varlık ve üstünlük elde edebilirsiniz.

 

Seo Açılımı nedir?

SEO açılımı Arama Motoru Optimizasyonu Anlamı. SEO bir web sitesi anlamına gelir görünürlüğünü artırmak için tüm teknik, analitik ve yaratıcı bir çalışmadır. SEO kelimesi İngilizce bir kelimedir. Ülkemizde, SEO uzantısı teknik olarak arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılmalıdır. Ancak yerel dilde SEO’nun birçok farklı özelliği var. Bunlardan bazıları, Google’daki en üst konumlar ve Google’daki ön sayfa gibi terimlerle web sitesi sahipleri tarafından derecelendirilir.

SEO için İngilizce kelime arama motoru optimizasyonu, yani arama motoru optimizasyonu veya uyarlaması olarak adlandırılabilir. Başka bir deyişle, arama motorlarıyla web sitesi uyumluluğunu sağlayan tüm işlemler için ortak adın SEO olduğunu söyleyebiliriz.

SEO SEM nedir?

SEO SEM nedir? Kullanılan teknikler veya aralarındaki farklar nelerdir? Bu soruların cevapları e-ticaret şirketlerinin başarısı için en iyi anahtardır.

SEO ile web siteleri arama motorları ile optimize edilmiştir. Kullanıcılar arama motorunu kullandıklarında web sitesi sonuçların başında gelir. Farkındalık ve erişilebilirlik arttıkça bu durum şirketlere büyük fayda sağlıyor.

SEM tamamen farklı bir amaç için kullanılır. Arama motoru pazarlaması olarak bilinen SEM, reklam, satış promosyonu ve kampanyalar için işler içerir ve bunları arama motorunda görünmesini sağlar.

Bugün dijital alanda karşılaştığımız SEO ve SEM kavramları, birçoğumuzun yakın zamanda öğrendiği tekniklerdir. İnternetin yaygın kullanımı ve internet üzerinden ticari faaliyetlerin başlatılması nedeniyle ortaya çıkan bu kavramlar, bazı internet kullanıcıları tarafından hala bilinmemektedir.

 

Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak neden önemlidir?

Çevrimiçi rekabetin çok önemli olduğu günümüz dünyasında, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve kurumsal kimliğinizi rekabetten ayırmak ve üstün bir konum elde etmek için iyi tanımlanmış bir dijital pazarlama planına sahip olmanız gerekir. Şüphesiz, şirketinizin çevrimiçi varlığını artıran dijital pazarlama faktörleri arasında arama motoru optimizasyonu en çok öne çıkan unsurdur.

Web sitenizde yaptığınız veya yaptığınız arama motoru optimizasyonu sayesinde SERP’lerdeki konumunuzu iyileştirebilir, marka bilinirliğinizi ve dijital dünyadaki görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Bu, web sitenize daha fazla organik trafik ve işletmeniz için daha fazla müşteri anlamına gelir. Finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza ve işinize değer katmanıza yardımcı olabilecek etkili bir dijital pazarlama tekniğidir.

 

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

seo çalışması

SEO nasıl çalışır? Sorunun cevabı saatler ve günler sürebilir. SEO kelime arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Yaklaşık 250 kriterden oluşan arama motorlarında SEO çalışması uzun bir süreçten geçer. Bu kriterlerin sınıflandırma üzerindeki etkileri farklıdır. SEO çalışmasını ayrı ayrı yapabilirsiniz, ancak profesyonel yardımla bu kriterleri daha kısa sürede karşılayacaksınız. Profesyonel, kelime tabanlı SEO çalışmalarının iki adımda nasıl yapıldığını açıklayacağım. Bu seviyeler; Site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyondan oluşur. Aşağıdaki bilgilerden başarılı olmak için web sitenizin bu kurallara uyması gerekir.

1-)Site içi Seo  Çalışması Nasıl Yapılır?

site içi

Site İçi SEO çalışmaları anahtar kelimeler, içerik, teknik durumlar ve yapısal unsurları içerir. Saha dışı çalışmalar sosyal medya yayınları, geri bağlantılar, marka bilinirliği ve otorite sinyalleri üzerine yapılan çalışmalardır. Web sitelerinin arama motorlarının ön sayfalarında görünmesi için, resmin tamamını görmeniz ve çok hızlı sonuçlar alacağına söz veren kişilerden ve taktiklerden kaçınmanız gerekir. Çünkü böyle ucuz taktikleri başvurmak ve kısa bir süre içinde sonuç alabileceğini söylemek çünkü sadece web sitenizi hayal kırıklığına uğrayacaktır. SEO çalışmaları, ayrıntılı ve hassas bir şekilde yürütülmek için çaba ve zaman gerektiren ciddi işlerdir. Web sitemizin SEO ve site dışı SEO çalışmalarının nasıl yapıldığını ve hangi süreçlerin geçtiğini ayrıntılı olarak öğreneceksiniz.

 • Anahtar Kelimeler
  Anahtar kelimeler yerinde SEO çalışmaları için önemlidir ve web sitelerini arama motorları için tercih edilen siteler haline getirir. Anahtar kelimeleri tanımlarken ve yerleştirirken, belirli faktörleri dikkate alarak anahtar kelimelerin doğru seçilmesini ve kullanılmasını gerektirir. Bunlar;
 • Anahtar kelimenin veya kelime öbeğinin arama hacmi
 • Rakip anahtar kelimeler seçin
 • Amaç güçlü anahtar kelimeler seçmektir.

Anahtar kelimenin veya kelime öbeğinin arama hacmi
Anahtar kelime veya kelime öbeğinin arama hacmi, bu kelimelerin arama motorlarında aylık olarak aranmasıdır. Bir anahtar kelimenin yüksek arama hacmi, kullanıcıların onu çok aradığını gösterir. SEO’da çalışan birisinin, kullanıcıların davranış hakkında nasıl davrandığını veya düşündüğünü göstermesi ve ciddi SEO tavsiyesi vermesi çok önemlidir. Sitede SEO çalışmalarında yüksek verimlilik elde etmek isteyenler, kullanıcı davranışını incelemelidir.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı, SEO uygulayanların içerikleri için en uygun trafiği alan anahtar kelimeler için iyi bir kılavuz olarak çalışmasını kolaylaştırır.
Web sitenizi yönetmek için kullanıcıların konuştuğu dili konuşun ve yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeler için bir SEO arama çalışması yapın. Aksi takdirde, SEO çalışmalarınız işe yaramaz ve zamanınızı boşa harcarsınız.

Rakip anahtar kelimeler seçin

SEO çalışmalarının amacı web sitesini arama motorlarının ön sayfalarına taşımaktır. Bir SEO çalışanı, web sitelerini arama motorlarının üstüne getirmenin ne kadar zor olduğunu bilir. Rekabet gücü yüksek anahtar kelimeler kullanmak, web sitesi trafiğini etkili bir şekilde artırır ve yüksek arama hacimleriyle tasarruf sağlar. Özellikle, arama motorlarında aranan anahtar kelimeye karşı büyük markaların ortaya çıkması, anahtar kelimenin oldukça rekabetçi olduğunu göstermektedir. Bu tür anahtar kelimeleri seçmek, deneyimli bir SEO uzmanı için olağanüstü bir iştir.

Amaç olarak güçlü anahtar kelime seçimi
Amaca hizmet eden anahtar kelimeleri seçmek, arama hacmi kadar önemlidir. Kullanıcının psikolojisini anlamak ve uygun bir yaklaşım seçmek için kullanılır. Çok daha fazla trafiğe sahip anahtar kelimelere odaklanırsanız, anahtar kelimenin neden arandığını görebilirsiniz. “Turistik otel” sözcüğü zayıf bir anahtar kelimedir. “Turist Otelleri için İpuçları” güçlü bir anahtar kelime olarak çok daha geniş bir kitleyi çekiyor. Bu nedenle, anahtar kelimeler seçerken iyi bir analiz yapılmalı ve trafik alan güçlü anahtar kelimeler seçerken etkili bir SEO çalışması yapılmalıdır.

 

Kaliteli ve orijinal içerik.

Sitedeki SEO çalışmalarından biri olan kaliteli ve orijinal içeriğin kullanımı, arama motorlarında web siteleri bulmak için önemli bir kriterdir. Arma motorları her zaman kullanıcıya en iyisini sunmaya çalıştıklarından, ilk sayfalarda benzer veya yinelenen içeriğe sahip bir web sitesi çalıştırmazlar. Kalite ve orijinal içerik kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususları incelersek, konu daha iyi anlaşılacaktır.

 

Anahtar kelimeleri içeriğe dahil et
SEO çalışması için anahtar kelime seçiminin önemi hakkında konuştuk. Seçili anahtar kelimelerin içerikte kullanılması, yüksek kaliteli içerik oluşturmak için gereklidir ve içerik gerektiğinde kullanım ile güçlendirilmelidir. Çünkü arama motorları aktif olarak anahtar kelimeler kullanıyor. İçeriğin ne olduğunu ve anahtar kelimelerle hangi konuyu sağladığını değerlendirin. Bu durumda, içerikteki anahtar kelimeleri kullanarak arama motorunun dikkatini çekebilirsiniz.

Doğru kullanılan anahtar kelimeler sayesinde, en doğru sinyal arama motorlarına gönderilir ve içerik doğru bir şekilde açıklanır.
Aşırıya kaçmak veya aşırı kullanmak da doğru değildir. Bu durumda, arama motorları web sitesini cezalandırır.
Anahtar kelimeleri ek anahtar kelimeler olmadan doğal bir konumda kullanmak gerekir. İçerik, desteklenen anahtar kelimelerle bile geliştirilebilir.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın
Daha düşük bir arama hacmine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeler birden çok kelimeden oluşur. Turistik otel anahtar bir kelimedir. Bir resort otel seçerken ipuçları nelerdir uzun kuyruklu bir anahtar kelime. Arama hacmi düşük olmasına rağmen, belirli soruları yanıtlarken tıklama oranı yüksektir.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanırken birkaç noktaya dikkat ederek, istediğiniz geri bildirimi alabilirsiniz. Örneğin, içerik doğal görünmeli ve en anlamlı olduğu yerde olmalıdır. Dilbilgisi kurallarına Uyulma içeriği

 

İçerik mükemmelliği
İçeriğin uzunluğu amaca, temaya ve içerik alanına göre değişebilir. Bu nedenle, içerik için ideal bir uzunluk yoktur. Ancak, içeriğin Uzunluk, arama motorları için bir ölçüttür. unutulmamalıdır. Hazırlanan içerik kısa ve zayıfsa, arama motorları bu içeriği yararlı ve yararlı bulamaz ve derecelendirmeye yardımcı olmaz.
Oluşturulacak içeriğin uzunluğuna bağlı olarak yapmanız gereken, anahtar kelimeler kullanarak arama motorlarında üst sıradaki içeriğe bakmaktır. İçeriği sıralama için hazırlamak istiyorsanız, ilk içeriğe bakın ve uzunluğunu görün. En üst sırada yer alan içerik 1000-2000 kelime uzunluğundaysa, rekabet etmek için daha uzun ve daha yararlı içerik oluşturmalısınız. Kelimelerin miktarı değil, bilgilendirici, değerli ve kaliteli bilgi üretmek gerekir.

 

Orijinal içerik

Orijinal içerik çoğaltılmaz, yani benzersiz ve arama motorlarının sevdiği içerik. Çünkü arama motorları asla yinelenen içeriği sevmez ve web sitesini yinelenen içerikle cezalandırır. Web sitesinin içeriğini iyice hazırlamak yerine, web sitesine kopyalamaya çalışmaktan daha zararlıdır.

Google, içerikte orijinal olmayan bir cümle olsa da, kaydedildiğinde bir kopya görür. Arama motorlarının sevdiği bir web sitesi olmak istiyorsanız, kesinlikle orijinal içerik oluşturmalı ve kitlenizi kendi içeriğinizle hedeflemelisiniz.

 

İçerik değeri

Arama motorlarının seçicilik özellikleri günden güne iyileştirilir ve geliştirilir. İçeriğin değeri kişisel bir yaklaşım gibi görünse de, iyi ve kötü içerik arasındaki ayrım artık arama motorları tarafından yapılmaktadır. Kaliteli içerik, yapılan isteklere yanıt veren değerdir ve web sitesini arama motorlarında en üste taşıyan içeriktir. İçerik kullanıcılar için değerliyse, web sitesini sıralamak kaçınılmazdır.

 

başlık etiketi
HTML kodunun bir parçası olan başlık etiketi, bir web sayfasındaki en önemli SEO öğesidir. Öyle ki başlık etiketi başlık etiketi ve içeriğin içerdiği içerikle tanımlanır, böylece arama motorları sayfa sırasını belirler. Başka bir deyişle, başlık etiketi sıralamanın belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

 • Başlık etiketini nasıl kullanırım?
 • İlk olarak, başlık 40-55 karakteri geçmemelidir. Bu uzunluk aşılırsa, başlığın bazı bölümleri arama motoru sayfasında kesilir.
 • Temel anahtar kelime, başlık etiketinin ilk bölümünde kullanılmalıdır.
 • Her sayfada net ve etkileyici bir başlık kullanılmalıdır.

 

Açıklama 
Arama motoru sonuçlarında birkaç satırda görünen ve sayfa hakkında bilgi içeren bölümler vardır. Sayfanın içeriği ve başvurduğu konu hakkında açık ifadeler vardır. Okuyucuya katma değer sunan bir bildirim gününün, Google web sitesinin sıralamasını belirlemek için önemli, nitel ve değerli olması dikkat çekicidir. İdeal uzunluk 110-160 karakterdir. Açıklayıcı etiketin okunması kolay olmalı, makale hakkında net bilgiler içermeli ve her sayfaya özgü olmalıdır.

 

Sayfa yükleme hızı

Sayfa yükleme hızı, ziyaret edilecek web sitesinin açılış saatini ifade eder. Günümüzde, rekabetçi kullanıcılar bir web sitesinin yavaş sayfa yükleme hızında açılmasını beklememektedir. 1-2 saniye içinde açılmazsa sıkıntıdan vazgeçecektir. Bu olumsuz sinyal hemen Google tarafından tanınır. Ayrıca, yavaş açılan bir web sitesine geri dönmeyenlerin sayısı, sitelere göre çok daha fazladır.

Sayfa yükleme hızını artırmak yalnızca programcı değilseniz çok zor olabilir. Bununla birlikte, bazı araçlarla sayfa yükleme hızını artırabilir ve Google’ın PageSpeed ​​Insight aracıyla elde ettiğiniz sonuçlara göre web sitenizin durumunu anında kontrol edebilirsiniz.

85 veya 100’den fazla puan içeren sayfalar iyi kabul edilir. Sayfa yükleme hızını artırmak için, bir SEO uzmanıyla iletişime geçmeli ve durumunu göstermek ve hızını sağlamak için web sitesini her zaman çeşitli araçlarla test etmelisiniz.

 

URL yapısı

WordPress kullanıcıları için URL eklentisi, web sitesi için yetki oluşturan bir SEO özelliğidir. Basit ve net bir URL, arama motorlarının web sitesini tanımasını kolaylaştırır. Arama motorları www.xyz.com/blog/subject gibi bir URL’yi kolayca tanıyabilir.

Web sitesini olabildiğince düz tutmak ve gereksiz alt dosyalar oluşturmamak önemlidir. Oluşturulan tüm dosyalar ve alt kategoriler web sitesinin iznini kaybedecektir. Geri bağlantılar, sosyal medya ipuçları, alan adları, yaş ve marka bilinirliği, web sitesinin otoritesini belirleyen faktörlerdir. Yüksek marka yetkisine sahip büyük markaların geri bağlantıları ile yetki durumunu güçlendirebilir ve basit URL ile daha basit yetki alabilirsiniz.

 

Görsel kullanımın arama motoru optimizasyonu üzerindeki etkisi

SEO çalışmasını geliştirmek için görüntüleri kullanmak yaygın bir yöntemdir. Görüntüler adlandırılır ve anahtar kelimeyle uyumlu hale getirilir. Alt etiketi ile kullanılan grafikler SEO açısından döndürülebilen iyi çalışmalardır. Görsellik, görsel isimler ve yeraltında özgünlük, içerikte olduğu kadar önemlidir. İkincil etiketle kullanılacak metin, anahtar kelimelerle etkileyici içerik olmalı ve henüz arama motorlarında görmemiş olan kullanıcılara resim hakkında bilgi sağlamalıdır. Google bu durumu hiçbir şekilde kabul etmeyecektir.

 

Mobil cihazlarla uyumlu tasarımlar

Google’ın son zamanlarda mobil cihazlarla uyumlu olmayan sitelerin cezalandırılacağına dair bildirisini duymayanlara açıklayalım. Google şimdi cep telefonları için uygun olmayan web sitelerini cezalandıracak. Akıllı cihazlardan İnternet’te arama yaparken kullanıcılara iyi bir gezinme sağlamayan web sitelerinin gelecekte çok şanslı olacağı söylenemez. Çünkü 7/24 akıllı cihaz kullanıcıları artık İnternet’e bağlı ve İnternet’teki ilk ürün ve hizmeti arıyorlar.

Mobil arama trafiğinin azaldığı bir web sitesinin mobil cihazlarla gerçekten uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmak için size verdiğimiz ipuçlarını derecelendirebilirsiniz.
Hangi kaynakların mobil trafik aldığını kontrol edin. Bunu yapmak için bir Google Analytics hesabı oluşturabilir ve organik trafiğinizi görebilirsiniz. Google Analytics hizmetinde açılan hesapla, web sitenizin organik arama verilerini doğrulayabilir ve bu web sitesinin cep telefonları için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Mobil uyumlu web siteleri mobil uyumlu tasarımlara sahiptir. Web sitesindeki temaların ve sayfaların akıllı cihazlarda doğru görüntülenen bir düzeni vardır. Duyarlı tasarımlar, web sitelerinin cihaza sığacak şekilde mobil cihazlarda görüntülenmesini sağlar. Bu, web sitesi hareketliliği için en açık kriterdir.

Bir tasarımcıya erişerek web sitenizi mobil uyumlu hale getirebilir ve Google’ın web sitenizi mobil uyumlu bir web sitesi olarak tanımasını sağlayarak sıralama elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak, Google veya İnternet’te ilk akla gelen şey, bugünün dünyasında ürün ve hizmetleri arayan bir arama motoru olarak akla gelen her şeyi araştırdığımız bir platformdur. Düşündüğümüz her şeyi, neye ihtiyacımız olduğunu yazıyoruz ya da kendimize soruyoruz ve aramayı yapıyoruz. Bulduğumuz ilk web sitelerini girerek sorularımızın yanıtlarını ararız. Bir web sitesinin bu ön sayfalarda yer alması için önemli olan SEO, dikkate alınması gereken uzun vadeli iyileştirme ve geliştirme çalışmalarını içerir. Zamanla, elbette, web sitesini en iyi sırlara götürecek ve trafik çekecek SEO çalışmaları için maliyetler olacaktır. Sonuçta, karınızı artıran hedef müşteri tabanı da vardır.

 

Site İçi  SEO Nasıl Yapılır?

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan site SEO çalışmalarına göre tüm arama motorları için geçerli olan 8 temel kriter vardır:

  • Sitede SEO ayarları: Bunlar, oluşturulan web sitesinin arama motorları için ifade ettiği meta başlık, meta açıklama ve meta etiketlerden (anahtar kelimeler) geçirilen ayarlardır. Yaratıcılık, SEO becerileri ve özgünlük başarıyı etkiler.
  • Başlık etiketleri: Arama motorlarına web sitesi içeriğinin konusu ve hiyerarşik yapısı hakkında sinyal veren H1, H2,… H6 başlık etiketleri, sayfalardaki arama motoru optimizasyonu için en önemli kriterler arasındadır.
  • URL yapısı: SEO dostu URL, sayfadaki en önemli anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini içermeli ve olabildiğince kısa olmalıdır. URL’deki sözcükler kısa çizgilerle (-) ayrılmalıdır ve karakterler arasında boşluk olmamalıdır.
  • İçerik faktörü: Benzersiz içerik üretmek, dahili arama motoru optimizasyonunun önemli bir parçasıdır. İçeriğin özgünlüğü, okuyucuya sunduğu değer ve kullanışlılığın yanı sıra konuyu yoğunluk dengesi ile özetleyen anahtar kelimelerin kullanılması sayfanın arama motoru sıralamalarına doğrudan etki etmektedir.
  • Medya Kullanımı: Yazılı içeriği ve konusunu görseller, videolar ve infografiklerle zenginleştiren ve alt etiketlerinde sayfayla ilgili anahtar kelimeler kullanan, site içi SEO üzerinde doğrudan etkisi olan ve kullanıcı deneyimi, etkileşim ve sayfa gezinme süresi.

Duyarlı Tasarım – Teknoloji geliştikçe mobil ve masaüstü kategorilerinde birçok farklı cihazdan site ziyaretleri yapılır. Günümüzün kullanıcı deneyimine dayalı arama motorları, her türlü cihazdan kolayca erişilebilen duyarlı temalı web sitelerini ödüllendiriyor.

 • Site hızı: Kullanıcı deneyimine olumlu katkısı nedeniyle, sayfanın öğelerinin yüklenme süresi yani sitenin hızı, Google ve diğer popüler arama motorlarında en önemli sıralama faktörlerinden biridir.
 • Dahili bağlantı ağı – Yerinde bağlantı kurma olarak da bilinir. Bu, sitedeki bir sayfadan başka bir sayfaya uygun bir anahtar kelime, URL veya resim kullanılarak oluşturulan bir köprüdür. Dengeli bir dahili bağlantı ağının SERP üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

 

Site Dışı  SEO nasıl yapılır?

site dışı seo

SEO uygulamaları, arama motoru sonuç sayfalarında konumsal avantajlar elde etmek için optimizasyon çalışmasının bir başka dayanak noktasıdır. Harici arama motoru optimizasyon süreçlerine dayalı olarak, backlink çalışmaları, sosyal medya ve dijital PR, marka bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmada önemli bir rol oynar.

SEO’nun tüm aşamalarında olduğu gibi, dış optimizasyon uygulamaları da denge, yaratıcılık, istikrar, özgünlük, kalite ve kullanıcı yararına odaklanan aşamalarla arama motoru sıralamalarını yükseltir ve her şeyden önemlisi SERP performansınızı güçlendirerek SERP performansına olumlu ve kalıcı bir etki sağlayabilirsiniz. dijital otorite. mülkünüzün çevrimiçi.

Baclink Çalışması: Bunlar, sektörünüz ve konunuzla ilgili benzer web sitelerinden URL’ler, anahtar kelimeler veya resimler kullanan açılış sayfanıza geri bağlantılardır. Geri bağlantıları yönlendiren açılış sayfası doğru kullanıldığında SEO araştırması için büyük faydalar sağlar.

Sosyal Medya Çalışmaları – Bu, markanızla ilgili önemli gelişmeleri, hizmetleri, kampanyaları ve yeni oluşturulmuş web sitelerini sosyal medya hesaplarınıza backlinkler olsun veya olmasın paylaşabileceğiniz arama motoru sıralamalarını etkileyen harici bir SEO yöntemidir.

Dijital Halkla İlişkiler Çalışmaları: Marka sektörünün prestij algısını oluşturmak, olumsuz durumların geleneksel ve dijital medyadaki etkisini azaltmak ve olumlu bir deneyime dönüştürmek için web sitelerinde, bloglarda, sosyal ağlarda ve haber sitelerinde yayınlanan içeriktir. .

Fayda ve değer sağlayan yaratıcı, sıra dışı, kullanıcı merkezli ve benzersiz içerik oluşturarak site dışı SEO çalışması yapıldığında, kitle hakimiyeti sitenizin sıralamasını doğal olarak genişleterek organik site trafiğini olumlu bir şekilde artırabilir. dönüşüm önlemleri. Bu yardımcı olur.

 

Site dışı SEO’yu nasıl yapabilirim?

Site Dışı SEO web sitesi arama motorlarında web sitenizi sıralamasında önemli bir rol oynar. Hatta site dışı SEO’nun bir web sitesinde başarılı SEO çalışmalarının yarısından fazlasını oluşturduğunu belirtmek gerekir. Ancak harici SEO için temel araçlar ve araçlar nelerdir?

• Rekabetçi ve sektörel web siteleri.
• Farklı arama motorları ve reklamlar.
• Platformlar ve sosyal medya kanalları.
• Dijital sayfa ve grup platformları
• Haber, reklam ve yarışma siteleri.
• Sözlük ve yorum sayfaları
• Video, makale ve PDF dosyası eklemek için web siteleri
• Şirket dizini ve sayfaları ekleme
• Kişisel web siteleri, forumlar ve bloglar.
• Harita konumuna adres konumları ekleme

 • Harici SEO çalışmaları için en önemli araçlar Sosyal medya platformları, sosyal etiketleme ve reklamcılık. kanallarıdır. Ayrıca, site dışı SEO’nun nasıl yapılacağı sorusunun cevabı geri bağlantılarda ve bağlantı bağlantıları şeklinde gizlidir. Geri bağlantıların harici SEO’nun temelini oluşturduğunu söylemek bile doğru olurdu.

 

Başarılı site dışı SEO dağıtımları ve çalışmaları
Yüksek kaliteli kullanıcı odaklı içerik oluşturmak için, bireyler ve okuyucular arama motorlarında paylaşma ihtiyacını uyandıracaktır.

 • görüntüler gönderin ve diğerlerini kullanın.
  Google Analytics veya benzeri araçları kullanarak web sitenizdeki bağlantıları, spam trafiğini kontrol edin, engelleyin ve reddedin.
 • “Etiket (Hashtag)” kullanarak web sitenizin içeriğini sosyal medyada ziyaretçilerinize sunun ve hedef kitlenizle etkileşime geçin.
 • Okuyucuyu marka adınız, anahtar kelimeniz ve iyi bir sloganınızla web sitenize yönlendiren televizyon, radyo, gazete ve reklam panolarının oluşturulması.
 • Şirketinizin markasına değer katan anahtar kelimelerinizle Google AdWords, Yandex Direct ve tüm profesyonel olarak tasarlanmış sosyal medya reklamlarının sağlanması.

Site Dışı  SEO için önemli olan nedir?

Başarılı bir web sitesi için site dışı SEO çalışması şarttır. Web sitenizin tüm içeriğini ziyaretçileriniz için kullanıcı odaklı SEO kurallarına göre oluşturduysanız, harici SEO çalışmalarına hazırsınız demektir.

Unutmayın  Rakipleriniz arama motoru pozisyonlarını bulmak ve yeni müşteriler bulmak için adımlar attıkça, site dışında yaptığınız tüm SEO çalışmaları hayati ve vazgeçilmez bir süreçtir. Web siteniz için yürüttüğünüz tüm arama motoru optimizasyonu çalışmaları marka ile doğru orantılıdır. Site dışı SEO başarınız, hedef grubunuzun gözünde şirketiniz ve web sitenizle ilgili oluşturduğunuz olumlu algılara bağlıdır. 

 

 

SEO kim yapar? SEO eğitimi gerekli mi?

SEO, düzenli ve programatik olarak çalışan, araştırma, analitik düşünme, izleme, proje geliştirme, iletişim ve işbirliği konularında eğitim almış, etik çalışma ilkelerine sahip kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu özelliklerden hiçbirine sahip olmayan bir SEO uzmanı, teorik ve teknik olarak sağlam olsa bile çalıştığı firmaya% 100 getiri sağlayamaz.

SEO uzmanının klasik pazarlama ve dijital pazarlama eğitimi almış olması, yaptığı işin kalitesinde önemli rol oynamaktadır. Temel yazılım ve kodlama konusunda teknik bilgiye sahip nitelikli bir SEO danışmanı, sahadaki SEO hatalarını bulmak ve ortadan kaldırmak için hızlı ve etkili çözümler üretir.

Bir arama motoru optimizasyonu danışmanı, SEO araçlarını etkili bir şekilde kullanabilmeli, arama motoru indeksleme sorunlarını tam olarak anlayabilmeli ve algoritma güncellemelerine dikkat etmelidir. Çevrimiçi SEO araçları ve bunları anahtar kelime yoğunluğunu ve rakip stratejilerini analiz etmek için nasıl kullanacağınız konusunda bilgi ve deneyime sahip olmalısınız.

Site dışı SEO tekniklerinin bir parçası olarak, arama motoru performansı üzerinde doğrudan etkisi olan backlink çalışmaları için uygun, etik ve yetkili bağlantıyı bulan nitelikli bir SEO uzmanı, backlink değişimleri uzun bir yol kat edecek. web sitesi ve otoritenizi güçlendirmek ve korumak.

Bir web sitesinin arama motorlarında konumlandırılması, ziyaretçi trafiğinin nitelik ve nicelik yönünden artırılması, elde edilen başarının sürekli iyileştirilmesi, SEO eğitimi almış olması ve her gün yeni ekipler ekleyebilmesi için açık bir öğrenme yapısına sahip olması gerekir.

Web siteniz için arama motoru optimizasyonları araştırırken, kendinizi mağaza içi SEO hizmetleri sunan basit danışmanlarla sınırlayamazsınız, ayrıca projenizin kapsamını değerlendirmek için yerel, ulusal ve global SEO ajansları ile iletişime geçebilirsiniz. Bu, projeniz için sunulan SEO fiyatları açısından sizi avantajlı bir konuma getirebilir, ayrıca işlemlerinizi kanıtlanmış profesyonellik geçmişine sahip ekipler tarafından daha hızlı tamamlanır.

 

SEO çalışması neden gereklidir?

SEO çalışmaları, işletmeler, e-ticaret şirketleri, haber siteleri ve birçok blog için geniş bir dijital pazarlama ağına sahiptir. Etkili bir şekilde yapılırsa iyi sonuçlar üretebilecek SEO çalışması ile ürün ve hizmetleriniz alakalı anahtar kelimelerle özdeşleştirilecek, marka bilinirliği ve satış oranları ilk sayfaya atlayacaktır. Birçok şirket için, yüksek kaliteli SEO çalışması etkili bir pazarlama ağıdır.

SEO teklifleri nasıl belirlenir?

SEO fiyatlandırmasını belirlemek için bir ön analiz süreci gereklidir. Bu noktada sitenin son 2 yıldaki trafik değerleri, trafiğinin kanallara göre dağılımı, rekabetteki konumu, trafiği aldığı ve azaldığı kelimeler, Google parametrelerine uyum derecesi ve yetki alanları araştırılır. Bu analiz rapora dönüştürülerek müşteriye iletilir. Ardından maliyet değerlendirmesi yapılır ve teklif süreci başlar.

SEO hizmeti

seo hizmeti

Kaliteli bir işletme SEO tavsiyesi almak, eksiksiz bir SEO hizmetine sahip olmak ve bu süreci sağlıklı bir şekilde ilerletmek için son derece önemlidir. Kurumsal web sitelerinin içeriği az olduğu ve bu nedenle indeks sayısı az olduğu için bu sitelerin site içi optimizasyonunun kusursuz olması gerekir. Boşlukları belirleyen ve bunları düzeltmeye çalışan işletme SEO ipuçlarının bir parçası olarak web sitenizi optimize edebilen bir şirketle çalışırsanız, arama motorlarında çok daha hızlı olursunuz.

Çalışmak istediğiniz şirket web sitesi bir e-ticaret sitesi ise, alakalı anahtar kelimelerin üst sıralarında yer almak yeterli değildir. Web sitesi ziyaretçilerinin çoğu potansiyel müşteriler olduğundan, web sitesinin kullanımının kolay olması ve web sitesi satın alma aşamalarında herhangi bir sorun olmaması ticari SEO hizmetlerinde son derece önemlidir. Bu nedenle, profesyonel SEO hizmetleri alırken huniyi nasıl kullanacağını bilen şirketlerle ortak olmanızı öneririz. Bu şekilde, web sitenizin ziyaretçilerinin ürünü satın almayı hangi aşamalarda terk ettiğini ve buna göre optimize ettiğini görebilirsiniz.

 

SEO süreci genellikle 6 farklı aşamadan oluşur:

 • Araştırma, endüstri analizi, rekabet analizi, mevcut araştırma ve anahtar kelime araştırmasını içerir.
 • Planlama ve strateji; içerik planlama, web sitesi bağlama, sosyal medya yönetimi ve teknik uygulamalar için strateji oluşturmayı içerir.
 • Web sitesi optimizasyon kararlarını uygulayın, alın ve uygulayın
 • Metrik, web sitesi trafiğini, arama motoru sıralamasını ve diğer ölçümleri raporlar.
 • Değerlendirme, yönlendirme stratejisini ve uygulama sürecini inceler.
 • iyileştirme, web sitesi oluşturmayla ilgili küçük sorunların ve sorunların (örneğin, stratejiye göre yeni içeriğin optimize edilmesi) ele alınması ve değerlendirilmesidir.

 

Kullanıcı deneyimi ile SEO arasındaki ilişki nedir?
SEO ve Kullanıcı Deneyimi (UX) için arama yapmak kesinlikle el ele gitmelidir. SEO ile web sitesi trafiği arttıkça, bu trafiğin satışa dönüşümü kullanıcı deneyimi üzerinden yapılır. Web sitenizin tasarımı bu noktada önemlidir ve arama motoru optimizasyonu üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

 

SEO çalışmasının sonuçlarını ne zaman görebilirim?
Deneyimlerimize göre, ilk 3 ay içinde uzun kuyruklu anahtar kelimeler için ve ortalama 9 ay içinde genel anahtar kelimeler için önemli bir gelişme sağlanmıştır. Google’ın 200’den fazla sıralama kriteri vardır. Bizim işimiz bu kriterler göz önünde bulundurularak web sitenizi mümkün olan en hızlı şekilde zirveye çıkarmaktır.

 

Organik hiti başarıyı artırmak için doğal yöntemler.
Web sitenize gelen organik trafiği artırmanın ve trafiği artırmanın birçok doğal yolu vardır. Bu yöntemlerden en önemlisi, web sitenizde gerçekleştirdiğiniz, kullanıcı merkezli bir arama motoru optimizasyonu çalışmasıdır. Arama motoru dostu yapılan web siteniz SERP’leri artıracak, tıklamalar ve organik trafik aynı zamanda artacaktır.

Mevcut içeriğin erişimini iyileştirirseniz, konunuzla ilgili farklı aramalara yanıt verecek şekilde yapılandırırsanız ve içeriği yeni anlamsal, uzun ve gizli indeksleme işlevleriyle zenginleştirirseniz, farklı kişilerden farklı arama kriterlerine tepki verirsiniz. Artış Daha iyi ziyaretler ve trafik elde edebilirsiniz.

Web sitesi trafiğini doğal olarak artırmanın bir başka yolu da sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmaktır. Web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı sorunsuz çalışacak şekilde yapılandırarak, Facebook, LinkedIN, Instagram ve Twitter gibi düzinelerce farklı sosyal kanaldaki gönderilerinize göre bu kanallardan web sitenize doğal trafik çekebilirsiniz.

Her üç alternatifi de etkin bir şekilde kullanarak, organik başarı metriklerinizi ve doğal olarak sağladığınız ziyaretçi potansiyelini web sitenizdeki farklı sayfaları tarayarak, arama motorlarının gözünde sayfa sayısını artırarak ve hemen çıkma oranınızı artırarak iyileştirebilirsiniz. ve hedef dönüşüm oranlarınıza daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Etkili SEO için 6 adım
Organik tıklamaları artırmak ve ziyaretçi / müşteri trafiği potansiyelini artırmak ve En İyi Kaliteyi elde etmek için çevrimiçi mülkünüzün özellikle Google’da büyük arama motoru sıralamasında üst sıralarda yer almasını sağlamak için atabileceğiniz 6 etkili SEO adımını düşünün.

 • Arama için optimize edin: Web siteniz için içerik oluştururken veya mevcut bir sayfayı güncellerken, hedef kitlenin o sayfaya erişme niyetini anlayın ve oluşturduğunuz veya değiştirdiğiniz yeni içeriğin beklentilerini% 100 karşıladığından emin olun.
 • Daha İyi veya Sıra Dışı: “SEO Nedir?” Sorunun en iyi cevabı bir fark yaratmaktır. Arama motorlarında en iyi sonuçları elde etmek için, kendinizi rakiplerinizden ayırmanız veya kalite yönergelerine uymanız gerekir.
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanın: Anahtar kelime planınızın ve SEO stratejinizin bir parçası olarak, nispeten rekabet gücü yüksek olmayan ancak belirli arama sorgularına yanıt veren uzun kuyruklu anahtar kelimelerle zengin, kullanıcı merkezli içerik oluşturun.
 • Site içi SEO yapmadan site dışında ticaret yapmayın: “SEO dostu ne anlama geliyor?” Sorunun en iyi yanıtı, bütünsel bir bakış açısıyla optimizasyon yapmaktır. Site içi SEO kriterlerine arama motoru uyumu, ardından harici SEO adımları ile otorite.

SEO araçlarından yararlanın – Ücretsiz ve ücretli SEO analiz araçlarının gücünü kullanın. İş ilerlemenizi sürekli kontrol altında tutun. Olası hataları daha erken bulun ve düzeltin. Rekabetçi stratejilere odaklanın, onlardan daha iyisini yapmaya odaklanın.

İçeriğinizi Muhteşem Hale Getirin – Yüksek kaliteli, kullanışlı ve zengin içeriğinizi kullanıcı için görsel bir şölen haline getirmek için ses ve video yeteneklerinin yanı sıra resimler ve infografikler kullanın. Kullanıcılarınıza olağanüstü bir deneyim yaşatın.

 

Diger Makalelerime ulaşmak için Buraya Tıklayınız