Link Building Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Link Building Nedir

Link building Nedir? 

Basitçe ifade etmek gerekirse, Link building , diğer web sitelerinin web sitenize bağlanmasını sağlamaktır. Tüm pazarlamacılar ve işletme sahipleri, yönlendirme trafiğini artırmak ve web sitelerinin otoritesini artırmak için Link building ile ilgilenmelidir.

Neden bağlantılar oluşturmalı? Google’ın algoritmaları karmaşıktır ve sürekli gelişmektedir. Bununla birlikte, geri bağlantılar, her arama motorunun hangi web sitelerinin hangi anahtar kelimeler için sıralandığını nasıl belirlediği konusunda hala önemli bir faktördür. Bağlantılar, birçok arama motoru optimizasyonu (SEO) taktiğinden biridir, çünkü bağlantılar Google’a web sitenizin alıntı yapmaya değer yüksek kaliteli bir kaynak olduğunu söyler. Sonuç olarak, daha fazla geri bağlantısı olan web siteleri daha üst sıralarda yer alma eğilimindedir.

 

Bununla birlikte, sitenize bağlanmanın doğru ve yanlış bir yolu vardır. Yalnızca web sitelerinin ve işlerinin uzun vadeli uygulanabilirliğini önemsiyorlar. Bu, doğal Link building   başlamanız ve süreci, onları satın almak veya başka biriyle iletişim kurmak yerine manipülasyon taktikleri yoluyla kazanmanız gerektiği anlamına gelir (bazen Black Hat SEO olarak adlandırılır, temelde işinizi halledebilecek bir uygulama. Web sitesi) Arama sonuçları) .

Bununla birlikte, doğal ve organik bağlantılar kurmak zor ve zaman alan bir süreçtir. Wall Street Journal gibi yetkili bir web sitesinden gelen bir bağlantı, sıralamanız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir – SERP’de tüm bağlantıların aynı şekilde oluşturulduğu, ancak yüksek kaliteli bağlantıların bulunduğu daha küçük veya yeni oluşturulmuş bir web sitesinden bir bağlantı.

Unutmayın, Link building , yüksek organik arama sıralaması almanın anahtarıdır.

Link building  SEO için neden önemlidir?

link building neden önemli

Link building  önemlidir çünkü Google’ın web sitelerini sıralamasında önemli bir faktördür. Google şunları not eder:

“Genel olarak, web yöneticileri, sayfalarına bağlantı veren yüksek kaliteli web sitelerinin sayısını artırarak web sitelerinin sıralamasını iyileştirebilirler.”

Sattığımız türbinlerin reklamını yapan bir web sitemiz olduğunu hayal edin. Başka bir rüzgar türbini üreticisi ile rekabet ediyoruz. Google’ın ilgili sayfaların sıralamasını belirlerken dikkate alacağı faktörlerden biri, sıralama bağlantılarının popülerliğidir.

 

Link building  oluşturma stratejileri
Yukarıdaki örnek, bağlantı kurmanın önemi hakkında genel bir görsel anlayış sağlarken, çok basittir. Aşağıdakiler gibi temel faktörlerden kaçının:

 • Bağlantı verilen sitelerin güveni ve yetkisi.
 • İlgili sayfaların SEO ve içerik optimizasyonu.
 • Gelen bağlantıların bağlantı metni.
  PageRank’in nasıl hesaplandığına ilişkin daha ayrıntılı bir açıklama için aşağıdaki kaynaklara bakın:
OKUMALISIN  Spam Score Nedir? Nasıl Düşürürüz?

 

 • Orijinal Google PageRank raporu
 • PageRank’in arkasındaki formül hakkında derinlemesine bir tartışma
 • Konuyla ilgili Wikipedia sayfası

Anlaşılması gereken en önemli kavram, Google’ın dediği gibi, harici web sitelerinin sayfalarınıza bağlanmasını sağlayabilirseniz, içeriğinizin belirli anahtar kelimeleriniz için muhtemelen daha iyi sıralanacağıdır.

Basit Link building  Oluşturma Stratejileri: Diğer Web Sitelerini Size Bağlayın

Harici web sitelerinin sizinkine bağlanmak için kullanabileceği bir dizi Link building  stratejisi vardır:

 1. )İçerik Oluşturma ve Tanıtım – İnsanları, insanların doğal olarak başvurmak ve bağlanmak isteyecekleri ilgi çekici, benzersiz ve yüksek kaliteli içerikler konusunda eğitin. Birinin içeriğinizi bulmasını ve ona bağlanmasını beklemeden önce, sözcüğü yaymanız gerekir!

2-)incelemeler ve bahisler : Ürününüzü, hizmetinizi veya web sitenizi sektörünüzdeki etkileyicilere sunun, örneğin: B. Popüler blog yazarları veya çok sayıda sosyal ağa sahip kişiler.

3-)Arkadaşlarınızdan ve ortaklarınızdan gelen bağlantılar: Tanıdığınız ve birlikte çalıştığınız kişilerden web sitenize bağlantı vermelerini isteyin. Alaka düzeyinin önemli olduğunu unutmayın. Web sitenizle aynı sektöre veya genel nişe ait web sitelerinden gelen bağlantılar, rastgele, ilgisiz web sitelerinden gelen bağlantılardan daha değerlidir.
Çok sayıda bağlantı oluşturmak biraz zaman alabilir. Ancak sabırlı olun ve satın alma bağlantıları gibi kısayolların Google’ın kurallarına aykırı olduğunu ve SEO’nuz için yıkıcı olabileceğini unutmayın. İşi şansa bırakmayın.

 

İç bağlantılarla ücretsiz Link Building   bağlantılar oluşturun

Arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye çalıştığınız sayfalara bağlanmanın kolay ve hafife alınmayan bir yolu var. Ve bu, üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz bir yöntemdir: iç bağlantı kurma.

Bir web sitesini sıralarken dikkate alınması gereken birkaç temel faktör vardır:

1-)Link building  – Arama motorlarının bir sayfayı sıralarken dikkate aldığı en önemli şeylerden biri, bir bağlantı sayfasının içeriği hakkında konuşmak için kullanacağı gerçek metindir. Bu nedenle, birisi “Rüzgar Türbini Parçaları” web sitemize “Windturbinenteile” metniyle atıfta bulunursa, bu anahtar kelime öbeği için üst sıralarda yer alabiliriz, oysa “Good Guys LLC” web sitesinde kendi üniforma sınıflandırmanızdan yararlanamayız . “rüzgar türbini parçaları” ifadesi için.

 

2-)Bağlantı sayfası kalitesi – Dikkate alınması gereken diğer bir faktör, bağlantının yayınlandığı sayfanın kalitesidir. Arama motorları, sıralamayı iyileştirmek için daha şüpheli sayfaları ve web sitelerini saymak için kaliteli ve güvenilir sayfa bağlantılarına izin verir.

 

3-)Sayfa bağlantısı – İnsanlar web siteniz hakkında konuşurken genellikle ana sayfaya başvururlar. Bu, tek tek sayfaların sıralanmasını zorlaştırır (çünkü kendi bağlantı değerlerini belirlemeleri çok zordur).
Bunların tümü, diğer web sitelerine bağlanmaya çalıştığımızda kontrol edemediğimiz şeylerdir. Ancak, kendi içeriğimizden kendi sayfalarımıza bağlanarak tüm bunları kontrol edebiliriz. Yapabiliriz:

 

 • Hangi bağlantı metninin kullanılması gerektiğini belirleyin.
 • Bu bağlantı metninin hangi sayfaya başvurması gerektiğine karar verin.
 • Bağlantı verilen sitenin yüksek kaliteli ve içerikli olduğundan emin olun (çünkü bizim sitemiz!).
 • Web sitenize harici bağlantılar oluşturmak önemlidir. Bununla birlikte, asıl amacınız bu dahili bağlantıları optimize etmekse, doğru sayfalara tam bağlantı metni içeren yüksek kaliteli dahili bağlantılar oluşturabilir ve size benzeri görülmemiş bir sıralama kazancı sağlayabilirsiniz (ücretsiz!)
OKUMALISIN  En Popüler WordPress SEO Eklentileri

Dahili bağlantılar oluşturmak için araçlar ve ipuçları

Bu harika iç bağlantıları nasıl kurarsınız? Sayfalarınızı birkaç kolay adımda bağlamak için bir sistem kurabilirsiniz:

Bağlantı Oluşturma için Anahtar Kelime Araştırması – Öncelikle, çok sayıda alakalı ve popüler anahtar kelime önermek için bir anahtar kelime araştırma aracı kullanmanız gerekir.
İçeriğe anahtar kelime atama: Ardından, araması kolay bir bilgi mimarisi oluşturmak için anahtar kelimelerinizi stratejik olarak gruplamanız gerekir.

Sayfaları Hedefli Bağlantı Metni ile Bağlama – Son adım, anahtar kelime araştırmanızı Akıllı Ara Bağlantı’ya uygulamaktır. Bunu yapmak için, keşfettiği anahtar kelimeleri kullanarak içeriği bağlayın.
Üçüncü öğenin yürütülmesi anahtardır. Doğru sayfaları doğru bağlantı metnine bağladığınızdan emin olmanız gerekir. Bunu etkili bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak bazı hızlı ipuçları:

Site aramanızı kullanın

Bu oldukça basittir ve birçok amaç için kullanılabilir:

Web sitenizde yeni bir sayfaya bağlanacak sayfalar bulma – Yeni içerik oluşturmaya başladığınızda, web sitenizde bu sayfaya bağlamak isteyebileceğiniz benzer anahtar kelime varyasyonlarından bahsedebileceğinizden emin olmanız gerekir.

Bağlanmak için oluşturulmuş bir sayfa bulun – Web sitenizde birden çok içerik yazarı olabilir. Bu durumda, “Rüzgar Türbini Rotorları” ile ilgili bir sayfanın oluşturulduğu konusunda belirsiz bir fikriniz olabilir, ancak sayfanın başlığını veya URL’sini bilmiyorsunuzdur. Bu durumda, anahtar kelimeyi web sitesi aramanızda yazabilir veya alakalı sayfayı bulmak için Google’ı kendiniz kullanabilirsiniz. Rüzgar Türbini Rotorları başlıklı Google web sitesine gidin: http://www.goodguyswindturbineparts.com. Bu, Google tarafından dizine eklenen bu ifadeyi içeren tüm sayfaları döndürür.

 

Link building  kurmanın faydaları nelerdir?

Size daha önce bu bağlantı kurma ve organik işletme büyümesinin SEO ile el ele gittiğini göstermiştim.

Ancak SEO, işi halletmek için sadece bir araçtır. Hiç trafik almadıysanız, potansiyel müşteri yoksa veya müşteri yoksa yüksek rütbenin ne faydası var?

Bağlantı kurma, tüm bunları etkili çevrimiçi pazarlamanın bir parçası olarak sağlayabilir. Ayrıca bunu kanıtlayacak çok fazla veri var. Bir marka, yalnızca bağlantı kurma için veri trafiğinde% 2000’lik bir artış yaşadı. Web sitesi gösterimlerindeki, tıklamalarındaki ve tıklama oranlarındaki (tıklama oranları) artış.

 

Yine, bu çabanın uzun vadeli doğasını düşünün. Sonuçların görünür hale gelmesi yaklaşık dokuz ay sürdü, ancak bu sonuçlar ortada.

Buradaki nihai amaç trafik değil. Satış. Formülünüz doğruysa backlinkler satışa dönüşebilir. Başka bir vaka çalışması, backlink çabalarının satışlarda 12.000 £ ‘dan 18.000 £’ a artışa yol açtığını buldu.

OKUMALISIN  Sesli Aramalara Yönelik İçerik Üretimi Nasıl Olmalı?

Kilometreniz değişebilir, ancak potansiyel oradadır.  tüm bu çalışmalar, geri bağlantıların marka farkındalığını ve profesyonel ağınızı nasıl iyileştirebileceğinin yüzeyini bile çizmiyor.

Geri bağlantıların neden önemli olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için 2020-2021 için 31 Link Oluşturma Öngörüleri ve Eğilimleri’ne göz atın.  Herhangi bir bağlantı kurma tekniğine geçmeden önce bilmeniz gereken bir şey daha var.

Tüm geri bağlantılar aynı değildir.

 

hızlı bağlantı kurma taktikleri

Şimdi bazı geleneksel yöntemlere baktığımıza göre, hızlı kazançlara bir göz atalım.

Bunlar açık olmayan ancak inanılmaz derecede hızlı sonuçlar üretebilen geri bağlantılardır.

Bu, zaten bir web sitesi oluşturmuş ancak SEO çabalarını artırmak isteyenler için harika.

Bilmen gereken şey budur:

Soru cevap platformuna bağlantılar
Soru ve cevap platformları son on yılda çoğaldı.

Prensip basittir.

Kullanıcılar diğer kullanıcılara sorular sorar ve ardından cevaplar gönderilir. En iyi cevaplar oylanır ve yanlış cevaplar reddedilir.

 

Geri bağlantılar nasıl teslim edilir?

Deneyimlerinizi paylaşma fırsatı sunun. İyi kaynaklara sahip iyi yazılmış bir yanıt, genellikle binlerce olumlu oy alabilir ve bu da yalnızca yanıtınızın görünürlüğünü artıracaktır.

Oluşturduğunuz kaynakları, grafikleri ve çalışmayı kullanmak, kendinizi soru-cevap web sitelerinden bağlamak için doğal bir fırsattır.(Quora)

Diğer popüler web siteleri:

Cevaplar.Yahoo.com
Stackoverflow.com
Reddit
Dahası var, ancak önce popüler web siteleriyle başlamalısınız.

Çalışıyorlar? Bir dereceye kadar evet, ancak bu bağlantı kurma taktiğini kötüye kullanırsanız, spam sorunları ortaya çıkabilir.

Neden geri bağlantılara ihtiyacınız olduğunu biliyorlar. Onları nasıl elde edeceğini biliyorsun.

Şaşırtıcı derecede kolay.

 

En iyi  Link Building  stratejisinin iki bölümü vardır:

 1. Bağlantıları makul ve istikrarlı bir hızda kurun.
 2. Yüksek kaliteli bağlantılar kurar.
  Bu kadar.

Baştan sona gördüğümüz gibi, bağlantı söz konusu olduğunda kalite her şeydir. Saygın web sitelerinden gelen yüksek etki alanı otoritesi dofollow bağlantıları her zaman faydalı olacaktır.

Ama neden eşit şekilde odaklanmalıyız?

Çünkü hızlı bir satın alma, Google için tehlike işaretlerini tetikleyebilir.

Bu ilkeye bağlantı hızı denir.

Yavaş bağlantı hızı, Google’a, içeriğini geliştirmeye odaklanmadan web sitenizin sıralamasını değiştirmeye çalıştığınızı göstererek hemen fark edilir.

 

Sonuç

Geri bağlantılar çok önemlidir. SEO’yu, trafiği, potansiyel müşterileri ve müşterileri artırın.

Ve Google, hangi bağlantıların hedefleneceği konusunda net talimatlar verdi.

Bu makaledeki beş teknik, güçlü bir bağlantı profili oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Geleneksel yöntemleri kullanarak bağlantılar oluşturun, hızlı gelir elde edin, premium içerikle bağlantılar alın, ücretli bağlantılardan kaçının ve bizimle iletişime geçerek ilişkilerin tadını çıkarın. Son olarak, işleri yavaş ve sessiz tutun.

Hepsini bir araya getirdiğinizde, kazanan bir stratejiniz var.

Add Comment