Google Spam ile Mücadele Yapay Zekasını Kullandığını Duyurdu

 

Google Spam ile Mücadele Yapay Zekasını Kullandığını

Yapay zeka, spam ile mücadelede devrim yaratacak “eşi görülmemiş bir potansiyel” sunuyor. Arama sonuçlarında spam’ın yaklaşık% 99’unu engelleyin

Google, çeşitli spam ile mücadele etmek için yeni yapay zeka (AI) araçlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Dahili tahmin, yapay zekanın spamın% 99’unu engelleyebileceğini hesaplar.

Spam ile mücadele için eşsiz potansiyel
Google’ın web sayfalarıyla etkileşim kurduğu farklı yerlerde bulduğu çeşitli spam türleri vardır.

Google, spam ile mücadelede devrim yaratmak için Google’ın “benzeri görülmemiş potansiyel” olarak adlandırdığı spam ile mücadele etmek için AI yaratıyor.

Google, aşağıdakiler gibi kullanıcılar için özellikle önemli olan hassas aramalar için anti-spam algoritmalarına odaklanmıştır: B. Tıbbi test web siteleri bulma gibi önemli konularla ilgili.

Saldırıya uğramış site spam’ı

Spam gönderenler bir web sitesini hackler ve diğer web sitelerine bağlantılar içeren yeni sayfalar ekler. Google’ın uyardığı yaygın bir site saldırısına Japonca sayfalar eklediği için Japonca anahtar kelime saldırısı denir. Ayrıca Google Arama Konsolu hesabınızın kontrolünü de ele alabilirsiniz.

Google, web sitesi korsanlığının neden olduğu spam e-postaların “çoğunu” yakaladığını iddia etti. Yapay zeka teknolojisi, Google’ın bunları yakalama yeteneğini% 50’den fazla artırmış olabilir.

 

Google’ın spam’ı engellediği üç alan

Google, spam olarak tanımlanan ve ardından reddedilen üç spam karşılaşma düzeyini özetleyen bir şema yayınladı.

  • Örnek: Google’ın spam’ı engellediği üç alan
    Google’ın spam’ı engellediği yer
  • Taranmış spam
  • Dizine eklenen spam
  • Manuel işlemle engellenen spam
  • Spam dizine eklenemez
    Google tarayıcısı (GoogleBot), bu sayfaları arama sonuçlarında görüntülemek üzere web sayfalarını Google arama dizinine eklemek için İnternet’i tarayan bir yazılımdır.
OKUMALISIN  Google: sayfa deneyimini güncellemek, başlamak için çok büyük degişiklik olmayacak

Tarayıcının kendisi spam’ı bulur bulmaz yakalayabilir, böylece spam tarafından endekslenmez.

Search Console istek dizini oluşturucusu aracılığıyla eklenen spam de yakalanır ve Google arama dizinine eklenmeden önce reddedilir.

 

Sipariş vermeden önce arama dizininde spam engellendi

Bu sistemler tüm istenmeyen postaları algılamaz ve istenmeyen postaların bir kısmı Google arama dizinine dahil edilir. Google bir arama sorgusuna her yanıt verdiğinde, daha fazla spam bulmak için sıralama için düşünülen web sayfalarını tarar.

Bu seviyedeki spam sayfaları, web tarayıcısı seviyesinde daha iyi anti-spam algoritmaları oluşturmak için kullanılır.

Manuel eylemler nereden geliyor?

Google, bu sistemlerin spam’ın% 99’unun kullanıcılara ulaşmasını engellediğini iddia ediyor. Bunun izin verdiği şey manuel işlemlerle çıkarılır.

Sitede spam olup olmadığını kontrol edin

Google, yapay zeka araçlarıyla taranan siteler listesine kötü inceleme ve satın alma içeren siteleri ekledi. Google, kapsamlı ve yararlı içeriği ödüllendirmek istiyor.

“… İçeriği daha fazla araştırma ve faydalı bilgilerle ödüllendirerek bir sonraki satın alma işleminiz için en yararlı bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmak istedik.”

Google spam’ina karşı güçlendirilmiş AI mücadelesi

Yapay zeka araçları 2020’de bir ara eklendi. Bunun arama sonuçlarını nasıl etkileyeceği belli değil. Ancak, bazı web siteleri daha önce sıralanan spam siteleri kaldırıldığı için daha yüksek puan almış olabilir.

Google’ın spam savaşının ne kadar başarılı olduğunu söylemekte zorlanıyoruz. Herkesin, bir spam sitesinin Google’daki sıralamasını kaybeden bir anekdotu vardır.

Add Comment