Google’da hangi sayfanız ve sıralamanız var? Google Sıra Bulucu

sıra bulucu

Arama motoru optimizasyonunun temel unsurlarından biri, anahtar kelime araştırması yoluyla doğru anahtar kelimeyi seçmektir, böylece anahtar kelimenin aramadaki konumunu değerlendirebilir ve izleyebilirler.

Bir blog yazarının veya SEO uzmanının, hedef anahtar kelimeler için Google anahtar kelime sıralamasını kontrol etmesi zorunludur. Blog yazarlarının ve web sitesi yöneticilerinin yaptığı en yaygın hatalardan biri, anahtar kelimeleri hedeflemeden makaleler yazmak ve yayınlamaktır.

SEMRUSH veya KWfinder gibi anahtar kelime araştırma araçlarını kullanmak, kullanılacak anahtar kelimeleri bulmak yalnızca 10-15 dakika sürer. Bu önemli adımı atmak için bu araçları kullandığınızdan emin olun!

Hedef anahtar kelimelerinizle SEO için optimize edilmiş bir makale yazmayı bitirdikten sonra, bir sonraki işiniz arama motoru sıralamalarını izlemek ve doğru bağlantı metni ile geri bağlantılar oluşturmaya devam etmektir.

* Yine, Google arama motorunda daha iyi bir sıralama için doğru anahtar kelime seçimi ana faktörlerden biridir. **

Her blogger, kullanıcıların en çok aradığı anahtar kelimeleri, özellikle de web sitelerinde arama sonuçlarının ilk sayfalarından birinde görünecek olan anahtar kelimeleri kullanmayı hedeflemelidir.

Sayfadaki arama motorlarını doğru bir şekilde optimize ederseniz, büyük olasılıkla ilk 50 arama sonucunda görünecektir.

SEO’nuzu geliştirmek için, hangi anahtar kelimelerin güçlü olduğunu ve hangilerinin belirli alan adınız için olmadığını bilmek üzere anahtar kelimeleri doğru şekilde yönetmeniz gerekir. Bu bilgilerle, en güçlü anahtar kelimeleri kullanmaya çalışabilir, bu anahtar kelimelerin Google’da ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer almalarını sağlayabilirsiniz.

Bunu başarmak için, yüzlerce arama sonucunu ve sayfasını manuel olarak gözden geçirmek zorunda kalmadan, belirli bir anahtar kelimenin Google arama sonuçlarında nerede olduğunu belirlemenize yardımcı olabilecek bir araca ihtiyacınız vardır.

Sıra Bulucu Araçların Faydaları Nelerdir

Yükseltmek istediğiniz kelimelerde sıralamanızı göreceksiniz.
İçeriklerini ne zaman güncelleyeceklerini veya iyileştireceklerini bilirler.
Rakiplerinizi ilk sayfada analiz ederek onlarınkine benzer eylemler gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu Google Rank Finder araçlarına ek olarak, web sitenizi istediğiniz kelimelerle öne çıkacak ve aramalarda birinci olacak şekilde optimize edin. Google; Kullanıcıya kaliteli bilgi sağlayan içeriği doğru analiz ederek ve sıralamalarda yükselterek tanımak. Rank Finder araçlarına ek olarak web sitenizi daha iyi optimize etmenize yardımcı olacak

Web sitenizi Google sıralamalarına entegre etmek için 10 ipucu

Yüce sözler kullanın
Yalnızca içeriğinizle ilgili anahtar kelimelere odaklanmak yanlış olur. İçeriğinizi destekleyen semantik kelimeler (ana konudan sapmadan), orijinal görünmesini sağlar ve yüksek kaliteli içeriğin temelini oluşturur.

İlginç başlıklar bulun
Web sitenize girdiğiniz içeriğin okunmasını istiyorsanız ve kaliteli içerik yazmaya gayret ediyor ancak ilginç bir başlık bulamıyorsanız, içeriğiniz insanların dikkatini çekmeyebilir ve siz de alamayabilirsiniz. Google için ilginç ve alakalı başlıklar bulmak için bunun hakkında düşünmelisiniz.
Örneğin; “Hafta Sonu Tatilinizin Keyfini Çıkarmanıza Yardımcı Olacak 10 Etkinlik İpucu”

OKUMALISIN  Link Building Nedir Ve Nasıl Yapılır?

İçeriğinizi güncel tutun
Google, hiçbir zaman yazılmış ve köşeye sıkıştırılmış içeriği sevmez ve sürekli güncellenen içeriğe sahip web sitelerini vurgular. Yazdığınız içeriği hatırlayın ve bir köşeye atın. Zaman içinde güncelleyin ve “Buradayım” mesajını Google’a gönderin.

Kullanıcı deneyimini anlamlı hale getirin
Sitenizi ziyaret eden kişilere, endişelenmeden ve sahtekârlık etmeden istediklerini vermelisiniz. Kullanıcıları kafa karışıklığı ile bunaltmamalıdır. İçeriğinizi desteklemek için ek verileri kullanabilir veya gerekirse ayrıntılı bilgi almak için diğer web sitelerine bağlanabilirsiniz. Kullanıcıların beklentilerini karşılayan kullanıcıyı etkinleştirmelisiniz.

Geri bağlantı alabilirsiniz
Web sitenizle ilgili diğer web sitelerinin içeriğine danışmanızda fayda var. Geri bağlantı satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Google, güvenilir web sitelerinden gelen yönlendirmeleri fark edecek ve arama sonuçlarını iyileştirme yeteneğinizi artıracaktır.

Siteyi açma hızını artırın.
Bugün İnternet çok rekabetçi bir ortam haline geldi. Müşteri kaybetmek sadece bir saniye sürer. Araştırmaya göre, İnternet yükleme süresi 3 saniyeyi aştığında kullanıcıların% 40’ı web sitesinden ayrılıyor. Web sitenizi yavaş açmak, web sitesi trafiğini% 40 azaltabilir. Ayrıca web sitesi çökmesi nedeniyle SEO tarafında büyük zararlara neden olacaktır. Bu nedenle hiçbir şirket yavaş performans istemez. Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı web sitesi sahipleri web sitelerini düzenli olarak test etmelidir.

Site hızını test etmek için en popüler araçlar:

 • WebPageTest
 • GTmetrix
 • Site Hızı
 • Google PageSpeed ​​Insights
 • Pingdom
 • Yazım ve dil bilgisi hataları.
 • Yazım ve dil bilgisi hataları, Google örümceklerinin bilmesi gereken şeylerden biridir. Bu nedenle yazım hatalarımızı en aza indirmeliyiz.

İçeriğin uzunluğu
İçeriğin uzunluğu, web sitenizi sıralamada en önemli faktörlerden biridir. İçeriğiniz ne kadar uzun ve iyi olursa o kadar değerli olacaktır. Araştırmalar, 3.000 kelimeden fazla içeriğin kısa içeriğe göre üç kat daha fazla trafik, dört kat daha fazla paylaşım ve 3,5 kat daha fazla bağlantı aldığını gösteriyor. İçeriğimizin geniş olduğundan bahsetsek de faydalı olacaktır, içeriğimiz okuyucularımızı sıkmamalıdır.

 

Web siteniz mobil uyumludur
Google’ın arama başkan yardımcısı Amit Singhal, Google’ın aylık 100 milyar aramasının yarısından fazlasının mobil cihazlarda yapıldığını söyledi. Bu nedenle, mobil cihaz uyumluluğu web siteleri için temel bir gerekliliktir. 21 Nisan 2015’te Google, mobil arama algoritmasını etkinleştirdi. Bu algoritma, Google’ın mobil web sitelerine yönelik desteğini tanıtmak ve tanıtmak için tasarlanmıştır.

 

Sosyal medyanın gücü
Çoğu web sitesi trafiğinin çoğunu sosyal medya kullanıcılarından alır. o yüzden bu makaleye bir  göz atmanızı  tavsi ederim

En iyi   Sıra bulucu  Takibi Yapabileceğiniz Siteler

1.) SEMrush – En İyi Derece İzleme Yazılımı

OKUMALISIN  Anahtar Kelime Yogunluğu Nedir Kaç Olmalıdır ?

semrush anahtar kelime denetleyicisi
SEMrush, bu listedeki en sevdiğim araçtır çünkü tam bir anahtar kelime doğrulama çözümüdür.

Web sitenizin URL’sini veya özel bir blog gönderisinin URL’sini yazabilir ve şu anda hangi anahtar kelimeleri sıraladığınızı görebilirsiniz. Anahtar kelime rekabetini ve diğer ayrıntıları kontrol etmek için ortaya çıkan bir anahtar kelimeyi tıklamaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca Google’ı (hedef coğrafi bölgenize göre Google aramayı seçebilirsiniz) ve Bing aramasını da destekler.

Hiç merak ettiyseniz, “Hangi anahtar kelimelere göre sıralama yapıyorum?” SEMrush tam size göre. Alan adınızı URL alanına yapıştırmanız yeterlidir ve size şu anda sıraladığınız tüm anahtar kelimeleri gösterecektir.

SEMrush profesyonel ve kullanımı kolay bir yazılımdır. Abone olmadan önce birkaç hafta ücretsiz deneyebilirsiniz.

 

2. AccuRanker

AccuRanker

Arama motoru optimizasyonunun temel unsurlarından biri, anahtar kelime araştırması yoluyla doğru anahtar kelimeyi seçmektir, böylece anahtar kelimenin aramadaki konumunu değerlendirebilir ve izleyebilirler.

Bir blog yazarının veya SEO uzmanının, hedef anahtar kelimeler için Google anahtar kelime sıralamasını kontrol etmesi zorunludur. Blog yazarlarının ve web sitesi yöneticilerinin yaptığı en yaygın hatalardan biri, anahtar kelimeleri hedeflemeden makaleler yazmak ve yayınlamaktır.

SEMRUSH veya KWfinder gibi anahtar kelime araştırma araçlarını kullanmak, kullanılacak anahtar kelimeleri bulmak yalnızca 10-15 dakika sürer. Bu önemli adımı atmak için bu araçları kullandığınızdan emin olun!

Hedef anahtar kelimelerinizle SEO için optimize edilmiş bir makale yazmayı bitirdikten sonra, bir sonraki işiniz arama motoru sıralamalarını izlemek ve doğru bağlantı metni ile geri bağlantılar oluşturmaya devam etmektir.

3. SERPWatcher

SERPWatcher

Mangools’un sunduğu SEO sıralama izleme araçlarının büyük bir hayranıyım çünkü harika bir kullanıcı arayüzüne sahipler. SERPWatcher, her etki alanı için anahtar kelimelerin konumunu izlemenizi sağlayan en son uzantıdır. Anahtar kelime konumlarını coğrafi konuma ve cihazlara (masaüstü ve mobil) göre izleyebilirsiniz.

 

4-)Ahrefs

Ahrefs
SEMrush’tan oldukça memnunum, ancak onu başka bir şeyle değiştirmem gerekirse, Ahrefs olacak. Bu, birçok harika özellik ile doludur. Web sitenizin sıralandığı anahtar kelimeyi otomatik olarak algılar ve sıralamayı ülkeye göre ayarlayabilirsiniz. Ahrefs, rakiplerinizin yanı sıra web sitenizin sıralamasını izlemenize olanak tanır.

 

5-)Google sıralama denetleyicisi

Google Rank Checker, kullanıcıların Google arama motoru sonuçlarındaki anahtar kelimelerin sıralamasını izlemelerine olanak tanıyan harika bir ücretsiz çevrimiçi yardımcı programdır. Bu hizmeti kullanmak için, arama yapmak istediğiniz anahtar kelimeyi alan adıyla girmeniz yeterlidir ve size Google’daki belirli anahtar kelimenin konumunu gösterecektir.

 

6. RankWatch
Rankwatch, arama motoru sıralamasından daha fazlasını gösteren popüler ve kullanımı kolay bir anahtar kelime sıralaması kontrol aracıdır. Arama motoru sıralamalarına ek olarak, her bir anahtar kelime veya kelime öbeği için arama hacmi ve TBM verileri de görüntülenir. Anahtar kelime sıralamasını kontrol ederken, arama motoru konumunu ve ayrıca masaüstü veya mobil cihazı seçebilirsiniz. Bu araç, bir veya daha fazla anahtar kelime sıralamasını kontrol etmek için pasiftir.

OKUMALISIN  SSL Sertifikası Nedir Nasıl Kurulur

 

7-)serps.

Son zamanlarda kullandığım ücretsiz kuyruk arama sitesi. En iyi özelliklerinden biri, kullanımının hızlı ve ergonomik olmasıdır. Ayrıca sorgulama yapmak istediğiniz şehri de seçebilirsiniz. Ayrıca masaüstü sınıf ve sınıf durumu mobil cihazlarda ayrı ayrı raporlanabilir. Bu ücretsiz aracı boş zamanlarınızda kullanabilirsiniz 🙂

 

😎Seomoz Rank Tracker (ücretli)
Web sitemin anahtar kelime sıralamasında ne kadar yüksek olduğunu söylediğinde, bu ücretli çevrimiçi araç çok iyi sonuçlar veriyor. Moz şirketi tarafından geliştirilmiştir. Yerel sonuçlar var. Örneğin İzmir, İstanbul ve Ankara illerini seçerek buradan sonuçlar arasında nerede olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Bunu geçmişe kadar da takip edebilirsiniz.

 

9-)Whatismyserp (Önerilen – Ücretsiz Kuyruk Bulucu – Yeniden Düzenlenmiş)
Bu sitenin de çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bir anahtar kelime sıralaması araştırma aracı, arayabileceğiniz her şeye sahiptir. Seçtiğiniz ülke için arama motorunda arama yapabilir ve anahtar kelimelerin konumundaki değişiklikleri görebilirsiniz. Geçmişinizi grafik olarak görüntüleyebilir ve hangi sitenin hangi sırayla görüntülendiğini kontrol edebilirsiniz.

 

10-)Scriptalicious
Bu site aslında PHP betikleri tasarlayan ve satan bir site olsa da, demonun sitede ne zaman yayınlandığını kolayca kontrol etmek için bu aracı kullanabilirsiniz. Sonuçların oldukça doğru olduğunu söyleyebiliriz. Kayıt veya e-posta kaydı gerektirmeyen bu anahtar kelime araştırma web sitesini de beğeneceksiniz.

 

Sıra bulucu programlar

Cuterank:
Cuterank programı, bir anahtar kelimenin ne olduğunu öğrenmek için harika bir programdır. Programın ücretsiz sürümünü yüklerseniz, programı her açtığınızda pro sürümünü satın almanıza izin veren bir reklam dışında hiçbir eksiklik olmayacaktır.

Google Türkiye veya dünya Bu programdaki herhangi bir Google arama motoru sıralaması, Bing ve Yahoo izleme desteğinin kullanılabilirliğine neden olabilir. Anahtar kelime veya site kısıtlaması yoktur. Yazılımın avantajı, Windows ve Macintosh sürümlerine sahip olmasıdır.

 

Rankerizer
Rankerizer programı, Cuterank gibi bir masaüstü anahtar kelime sıralaması araştırma programıdır. Hızlı ve ücretsiz bir programdır. Google, Yahoo ve Bing arama motorlarında pozisyon arayabilirsiniz.

Sıralayıcı indirme adresi: http://www.rankerizer.com/

 

Mobil  Uygulama Sıra bulucular

Elbette, web sitelerinin sıralamasını akıllı telefonlarında sürekli takip etmek isteyenler var. İPhone Android veya iOS telefonlarda aşağıdaki mobil uygulamalar aracılığıyla web sitelerinizin anahtar kelime konumlarını takip edebilirsiniz.

 • Serp Mojo
 • Small SEO araçları
 • Pro Rank Tracker (yalnızca Android için)
 • SEO ve Searchmetrics bağlantı analizörü
 • Seo Edge (iOS mobil cihazlar ve iPhone telefonlar için)
 • Seo Serp Uygulaması

 

Sonuç
Sitenizin arama motorlarındaki mevcut sıralamasını (konumunu) bildiğinizde, SEO çalışmalarınızın başarısını da ölçebilirsiniz.

Add Comment