Google: sayfa deneyimini güncellemek, başlamak için çok büyük degişiklik olmayacak

google sayfa deneyimi

 

Google’dan Danny Sullivan, sayfa deneyimi güncellemesi yayınlandığında büyük bir değişiklik olmayacağını söyledi. Yıllar geçtikçe önemi artabilir. Ama önce Danny dedi ki, “Bir gecede bir tür düğmeyi çeviriyormuşuz gibi olmamalı ve büyük bir değişiklik var.”

Bunu, dün gece Google Search Central Live etkinliğinde söylediklerine dayanarak Twitter’da yayınladı.

Bir hatırlatma olarak, bu güncelleme Mayıs 2021’de başlayacak ve SEO’lar bunun hakkında çok konuşuyor, ancak çoğu SEO, bunun büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyor.

Danny’ye göre, Google “genel olarak” bu türden büyük sunumlar (hız, mobil uyumluluk, vb.) Sunmuyor. Danny, “Ve işler de genel olarak görecelidir,” dedi.

İlk başta, Danny bunun çok iyi olmayacağını söyledi, ancak Danny, “sitelerde daha yaygın hale geldiği için zaman içinde sitede iyi bir deneyime sahip olmak ilk başlangıçtan daha önemli bir faktör haline gelebilir” dedi. “Ama aynı zamanda ve dediğim gibi, bu birçok faktörden biri,” diye ekledi ve bu faktörler alaka düzeyi faktörlerini içerir. Ve Google, başladığında alaka düzeyinin bu diğer faktörlerden daha ağır basacağını söyledi.

Diger Makalelere ulaşmak için buraya tıklayınız

OKUMALISIN  Google Spam ile Mücadele Yapay Zekasını Kullandığını Duyurdu

Add Comment