Google ilk sayfa için Özel Seo Teknikleri

google ilk sayfa için özel seo teknikleri

Google arama motorunun ilk sayfasına gitmek, tüm web sitesi sahipleri için son derece önemlidir. SEO teknikleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen arama motoru Google’dır. Bunun nedeni, arama motorları arasında en yaygın kullanılan web sitesidir. Yandex, Bing, Yahoo gibi alternatif arama motorları   hala Google ile rekabet edemez. Bu nedenle, google.com endüstri kelimesinin ilk sayfasında ve hatta ilkinde olmak son derece önemlidir. Çoğu ziyaretçi ilk sayfadan gelir ve en fazla ziyaretçi Google’da ilk görünen web sitesidir.

 

Yandex’in Türkiye’deki yükseliş trendi de sadece% 5’lik bir orana sahip. Alabileceğiniz en etkili SEO teknikleri hakkında genel bilgileri listelemeye çalışıyoruz. Bu teknikleri sitenize uygulayarak başarılı olabilirsiniz.

 

Google’ın ilk sayfasında  çıkma  teknikleri

1.)Backlink oluşturma ve yüksek kaliteli [yetkili] geri bağlantılar sağlama (otorite geri bağlantıları)

Tabii ki, geri bağlantılar ve promosyon ürünleri daha fazla web sitesi otoritesine ve arama sonuçlarında daha fazla başarıya yol açar.

2.)Algoritmaları izleyin

Site trafiği azaldığında hangi algoritmanın bizi etkilediğini hesaplayarak önlem alın.

3.)Sosyal medya yönetimi

Sosyal medya stratejileri iyi tanımlanmışsa, çok daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Hem marka bilinirliği artırıldı hem de dolaylı olarak arama sonuçlarına olumlu katkıda bulundu. Hootsuite gibi araçlar sosyal hesaplarınızı yönetmenizi kolaylaştırır.

4.)Tek içerik yazma (tek içerik)

Web sitesindeki öğelerin diğer web siteleri tarafından alınmadığını lütfen unutmayın. Yazılan makaleler belirli bir oranı geçmemelidir.

 

5.)Popüler olabilecek konular hakkında içerik oluşturun

İçeriğin benzersiz olması yeterli değildir, ancak kullanıcının beğendiği ve popüler olan makalelerin oluşturulması gerekir.

 

6.)Rekabetçi konum analizi (rekabetçi SEO)

Bu, bir endüstride başarılı olmak için yapılabilecek en önemli analizlerden biridir. Sitenin SEO analiz araçlarında bulunan my.ryte.com, sitebulp, xenu, çığlık atan kurbağa ve SeoSiteCheckup gibi sistemleri kullanabilirsiniz.

 

7.)Site dışı rakip analizi

Rakip sitenin geri bağlantılarını inceleyerek site dışı SEO stratejisi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kendi stratejinizi bu şekilde tanımlayabilirsiniz. Analiz için ahrefs, Majestic gibi web sitelerini kullanabilirsiniz.

 

8

.)Yüksek kaliteli site dizinlerine kayıt.

İlgili yerel ve küresel dizinlere kayıt olmak büyük bir avantajdır.

 

9.)Düşük kaliteli ve popüler olmayan içeriği temizleme ve / veya güncelleme

Eski öğeler düzenli olarak taranmalı ve gerekli güncellemeler yapılmalıdır. Artık çalışmayanları web sitenizden doğru teknikleri kullanarak kaldırmalısınız.

 

10.)Kod optimizasyonu

En yeni HTML ve CSS tekniklerini kullanmak, web sitenizin hızına ve kalitesine doğal olarak katkıda bulunur.

 

11.)Fotoğraflarınızı optimize edin

Kullandığınız görüntüler orijinal ve alakalı olmalıdır. Görüntü adlarını temayla ilgili ve anlamsal olarak uyumlu hale getirirseniz, iyi bir etkileşim elde edersiniz.

 

12.)İnfographics ile marka bilinirliği yaratın

Bazı insanlar okumayı sevmez, bu nedenle grafik ve video reklamcılığı son derece önemlidir. Infographics ve videograflar, sayfalarda aynı anda açıklanabilecek şeyleri anlatabilir. Sizin için kurumsallık ve ciddiyet gibi görüntüler oluşturun. Bu, sitenin yetkisine katkıda bulunur.

 

13.)Marka bilinirliğini artırın

Kullandığınız tüm tesislerde, kurumsal kimliğinizi yansıtabileceğiniz ve marka bilinirliğini artırabileceğiniz bir bitkidir.

 

14.)Düzenli anti-SEO incelemesi

Anti-SEO çalışmaları rakipler veya web sitenizi istemeyen kişiler tarafından yapılabilir. Bu nedenle, backlink temizliğini düzenli olarak yapmanızı öneririz. Bunun için kullanabileceğiniz en iyi SEO araçlarından biri LRT’dir.

 

15.)Deneyimli SEO danışmanları ile işbirliği.

SEO danışmanı ne kadar profesyonel çalışırsanız SEO süreciniz o kadar başarılı olur. Mevcut ve deneyimli insanlarla çalışmanızı öneririz.

 

16.)Kullanıcı etkileşimini etkinleştir

Kullanıcıların sizinle iletişim kurabilmesi ve daha fazla etkileşimde bulunabilmesi için web sitenizde formlar oluşturun. Ziyaretçilere sorduğunuz sorular ve testler, onları takdir ettiğiniz gibi hissettirir. Böylece daha fazla etkileşim elde edersiniz.

 

17.)Galeri sayfalarının sizi manuel spam’a atmasına izin verme

Bunu yapmak için, her resim için ayrı URL’ler oluşturmayı durdurun. Bu mümkün değilse, ana galerinin URL’sini galerilerin ikincil URL’si için standart olarak tanımlayın. Ve her görüntüye çok fazla içerik yazın

 

18.)Anahtar kelime araştırması yapın

Bazen daha az aranan ancak daha az rekabetçi olan kelimelerle daha başarılı olabilir, ancak çok sık aranan kelimeler için iş dönüşümü yoktur. Bu araştırma için birçok çevrimiçi araç var. Google Anahtar Kelime Aracı en yaygın kullanılanıdır.

 

19.)Kullanıcı metriklerini iyi analiz edin

Hemen çıkma oranı, site tutma süresi, sayfa ziyaret süresi, ortalama oturumlar, yeni oturumlar gibi metriklerin iyi analiz edilmesi gerekir. Örneğin, yüksek hemen çıkma oranını azaltmak ve ziyaretçiye daha fazla alt sayfa sağlamak için web sitesinde iyileştirmeler yapılmalıdır.

 

20.)Web yöneticisi araçlarını düzenli olarak kontrol edin

Özellikle, yinelenen başlık ve açıklamalar, tarama hataları, URL parametreleri, dizin durumu ve içerik anahtar kelimeleri gibi başlıklar düzenli olarak kontrol edilmelidir. İstenmeyen bir durum meydana gelirse, bir müdahale yapılmalıdır.

Trafik kaynaklarını iyi analiz etmeniz gerekiyor

Trafik kaynaklarını düzenli olarak Google Analytics, Koleksiyon, Tüm Trafik, Kanallar başlığı altında analiz etmelisiniz. O zaman organik trafiği, sosyal medya trafiğini, epost trafiğini görme şansına sahipsiniz.

 

Diger makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız