Gizli Anlamsal İndeksleme Tekniği Nedir

Gizli Anlamsal İndeksleme Tekniği

Gizli anlamsal indeksleme; Googlebot, anahtar kelimeler ve terimler arasındaki anlamsal ilişkiyi tanımlamak için bu yöntemi kullanır. İçeriğimizi hazırlarken dikkate almamız gereken LSI tekniği ile, özellikle SEO çalışmalarımızda, içerik yoluyla birbirine yakın ve anlamsal olarak bağlantılı kelimeleri ele alabiliriz. Gizli semantik indeksleme Internet’te LSI (gizli semantik indeksleme) olarak da görünür.

LSI teknolojisine uygun içerik hazırlarken, en önemli konu anahtar kelimeler ve konu arasındaki bağlantıyı anlamak ve makaleyi ilgili terimlere bağlayarak yazmaktır. Google, yayınladığı içeriğin ne kadar yararlı olduğunu ölçtüğü için, söz konusu içeriğin ihtiyaçlarını anlamaya ve hangi sorgularda görünmesi gerektiğini belirlemeye çalışır.

LSI Anahtar Kelime Araştırmasını nasıl yaparım?

Bağlanan ve bağlanılabilen anahtar kelimeleri belirlemek, içeriğinizi oluştururken göz önünde bulundurulması gereken ilk noktadır. Doğru anahtar kelimelerle fotoğraf çekebilir ve web sitenize çok fazla trafik çekecek içerik oluşturabilirsiniz. LSI (Gizli Semantik Dizine Ekleme) teknolojisi ile uyumlu anahtar kelimeleri nasıl belirleyebilirsiniz?

Google arama sonuçları

seo arama

seo arama

Gizli anlamsal indeksleme (LSI) anahtar kelimelerini tanımak için çeşitli yöntemler vardır. Bununla birlikte, kullanabileceğiniz en basit ve en hızlı yöntem, Google arama sonuçları sayfasındaki sorgunuzdan sonra sayfanın altındaki “İlgili Aramalar” bölümüdür. Örneğin,  resimde “SEO” kelimesinin arama sonuçları sayfasında ilgili aramaları görebilirsiniz.

LSIGraph Jeneratör Aracı

LSIGraph Generator Araci

Ücretsiz ve kullanımı kolay LSIGraph oluşturucu ile gizli anlamsal dizin kelimelerini tanıyabilir ve bunları içeriğinizde kullanabilirsiniz. Birincil anahtar kelimelerinizi ekrandaki alana girerken, “Oluştur” düğmesini tıklayın. Ardından, sonuçlar ekranında anahtar kelimeleriniz için önerilen ve alakalı kelimeleri kullanabilirsiniz.

Google Ads anahtar kelime planlayıcı

Google Ads’de bulunan ücretsiz bir araç olan Anahtar Kelime Planlayıcı ile anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Tüm kullanıcılara ücretsiz hizmet sunan araçla, yeni anahtar kelimeler arayabilir ve LSI teknolojisiyle doğrudan uyumlu kelimeleri belirleyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Seo Nedir Nasıl yapılır?
LSI (Gizli Semantik Dizinleme) içeriği oluştururken nelere dikkat edilmelidir?
  • İçeriğinizi oluştururken, ana hedefin ana anahtar kelime olduğunu unutmayın.
  • LSI anahtar kelimelerinizi sayfa URL’nizde kullanabilirsiniz.
  • Sayfanızın meta başlık etiketlerinde LSI kelimeleri kullandığınızdan emin olun.
  • Sayfanızın meta açıklamasında LSI kelimelerini kullanmayı unutmayın.
  • Sayfanızın başlık başlığı etiketlerinde LSI anahtar kelimeleri kullanın.
  • Site içindeki sayfanıza sağladığınız dahili bağlantıların bağlantı etiketinde (bağlantı metni) LSI anahtar kelimeleri kullanın.

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız